Рівненщина: Куди звертатися якщо ви стали жертвою насильства
Загалом на Рівненщині з початку року надійшло 2540 повідомлень щодо насильства в сім'ї, з них від жінок - 2280, чоловіків - 226, дітей - 34. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість звернень зросла на 26%. Постраждалим надали психологічні консультації, деякі сім’ї поставили на облік, допомогли з одягом та взуттям, влаштуванні на роботу, в оформленні або відновленні документів, встановленні позитивних соціальних зв’язків.

В області діє комунальний заклад «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги», який надає соціальні послуги особам, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, з можливістю проживання в ньому до 3-х місяців.
Також в області створили 9 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Вони діють при центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Розроблені також і корекційні програми для кривдників та постраждалих. Вони діють у Березнівському, Гощанському, Дубенському, Сарненському районах та м.Острог.
Мобільна бригада створена і при поліції у Рівному. Це пілотний проєкт. Екіпаж поліцейських за кошти міжнародних донорів отримала службовий автомобіль та повне технічне оснащення. Їхньою безпосередньою роботою було – виявлення та оперативне реагування на домашнє насильство у родинах.
Також профілактикою насильства у родинах займаються й громадські організації. На Рівненщині – це ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» та БО «Позитивні жінки міста Рівне». Вони проводять тренінги, лекції, навчання жінок обороні та інші заходи.
«Найбільше треба працювати у селах. Адже у цій місцевості люди думають стереотипно: «Б’є – значить любить».
В свою чергу поліцейські розповіли, що вже з наступного року у громадах запрацює проєкт «Поліцейський офіцер громади». Ця людина проживатиме у селі й знатиме його проблеми. Тому зможе ефективно запобігти насильству або ж оперативно на нього відреагувати.
Усі спікери закликали громадськість об’єднати зусилля та активно долучатися до заходів, спрямованих на протидію насильству.
Довідково:
Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію "16 днів проти насильства". Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

життя, проти насильства, проект Розірви коло, сімейне насильство, психологічна допомога, чоловік б'є
Дубайська паска - новий тренд цієї весни

Спробуйте приготувати паску з дивовижною начинкою, яка здивує навіть найвибагливіших гурманів! Тренд з дубайським шоколадом заполоняє і великодню випічку.
переглядів: 394
Рівненські лікарі врятували недоношеного хлопчика з численними ускладненнями

У Рівненському обласному перинатальному центрі сталося справжнє диво: виписали недоношеного хлопчика Дамира, який народився на 28-му тижні вагітності з численними ускладненнями. Малюк провів у медзакладі 70 днів.
переглядів: 393
На Донеччині віддав життя за Україну Захисник-правоохоронець з Рівненщини

На Донеччині у війні з ворогом загинув захисник, який майже 20 років віддав служінню українському народові в органах системи МВС.
переглядів: 467
У Рівному буде презентація альманаху "Рівне літературне"

Альманах "Рівне літературне" впорядкувала Валентина Люліч — відома письменниця, перекладачка, бардеса, лауреатка премії імені Уласа Самчука.
переглядів: 455
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 883