10.12.2019, 01:03

"Нормандська зустріч": про що домовилися Зеленський з Путіним

Стало відомо, про що домовилися на нормандському саміті
У понеділок, 9 грудня, у Парижі пройшли переговори за участю лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Путін і Зеленський також встигли зустрітися у форматі "віч-на-віч". Про що домовилися?

Перемовини у Парижі – це перший саміт у нормандському форматі за три роки. Попередній проходив ще за президентства Петра Порошенка, у жовтні 2016 року. Перша частина сьогоднішньої зустрічі розпочалася о 18.20 за Києвом – лідери країн "нормандської четвірки" говорили близько двох з половиною годин.

Зеленський і Путін вперше поговорили віч-на-віч

Після цього Зеленський і Путін провели окремі перемовини у форматі "віч-на-віч", а згодом знову приєдналися до Ангели Меркель і Еммануеля Макрона в рамках робочої вечері. Загалом нормандські переговори тривали майже вісім годин.Розведення і обмін

У комюніке за результатами зустрічі йдеться, що сторони досягли домовленості про обмін полоненими у форматі "всіх на всіх". Такий обмін, йдеться в документі, має відбутися вже цього року – до 31 грудня. Окрім того, сторонам вдалося домовитися про часткове розведення сил на Донбасі. Українські ЗМІ з посиланням на джерела в українській делегації повідомляли, що Володимир Путін пропонував розвести сили уздовж усієї лінії зіткнення, проте Київ на це не пішов. Зрештою, як свідчить текст комюніке, сторони узгодили три нові ділянки розведення: які саме – не уточнюється.

Станом на зараз розведення сил вже відбулося у трьох ділянках на Донбасі – Станиці Луганській, Золотому та в районі Петрівського. Розведення сил на нових ділянках має відбутися до кінця березня. Також сторони домовилися провести наступний саміт у нормандському форматі через чотири місяці.