Подати
оголошення

17.02.2020, 10:00

На металобрухт? Як позбутися автомобіля, який віджив своє

Господарям стареньких авто, варто пам’ятати, що навіть в непридатному для експлуатації стані автомобілі залишаються зареєстрованими за власником, а тому такий автотранспорт необхідно зняти з Державної реєстрації.
Вибракування автомобіля можна зробити у будь-якому сервісному центрі МВС. Послуга безкоштовна.

«Аби отримати дану послугу потрібно заповнити у сервісному центрі МВС заяву встановленого зразка. Із собою потрібно мати документ, що посвідчує особу, документ, що посвідчує особу уповноваженого представника, наприклад, для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, реєстраційний номер облікової картки платника податків, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, за наявності і номерні знаки, також за наявності», - розповів заступник начальника регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області Віктор Залюбовський.

«Для фізичної особи у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу потрібне пояснення, а для юридичної особи - акт службового розслідування, довіреність, копія рішення власника, наказ на призначення відповідальної особи, акт на вибракування», - продовжив Віктор Залюбовський.

При викраденні номерних знаків або свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу потрібна постанова органу внутрішніх справ про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення номерних знаків, свідоцтва про реєстрацію автомобіля, або постанова про порушення кримінальної справи.

«Проте є випадки, коли у сервісних центрах МВС можуть відмовити в наданні послуги з вибракування транспортного засобу, - повідомив заступник начальника регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області. - Зазвичай, це подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів; невідповідність ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу із зазначеними в поданих документах; в результаті перевірки за Єдиним державним реєстром транспортних засобів та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби встановлено, що транспортний засіб перебуває в розшуку або під арештом.»

Варто пам’ятати, що після вибракування транспортного засобу відновлення реєстрації буде не можливе.

Зазначимо, що за чотири роки сервісними центрами МВС Рівненщини вибракувано 2422 транспортних засобів.