Самоізоляція: як правильно цим скористатися?
Самоізоляція – це утримання від контакту з інфікованими для того, щоб зменшити ризики поширення хвороби. Вона передбачає уникнення тісних контактів з іншими людьми – слід перебувати поряд не менше, ніж за 2 метри та не більше 15 хвилин.
Кому потрібна самоізоляція:
- якщо ви нещодавно повернулися з Китаю, Італії або з інших країн, де зафіксовано СOVID-19;
- якщо ви близько контактували хворими на коронавірус;
- якщо ви чекаєте результатів тесту на коронавірус СOVID-19.
Людям під час ізоляції потрібні: окреме приміщення, яке добре провітрюється; часте вологе прибирання та дезінфікуючі засоби; окремий посуд і рушники, маски.
Самоізоляція, якщо ви живете самі
Про ваше рішення про самоізоляцію мають знати родичі або ж знайомі. Треба тримати телефонний зв'язок із кимось, хто зможе у разі потреби до вас прийти. Подумайте про резерв їжі та води. У разі необхідності речі та продукти вам можуть залишати під дверима квартири родичі чи знайомі. Можна користуватися послугами кур'єрів з дистанційною оплатою.
Як самоізолюватися, якщо ви живете не самі?
Треба ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. По можливості варто користуватися окремою ванною та туалетом, а також окремо харчуватися. Обов’язково треба стежити за гігієною: часто і правильно мити руки з милом, проводити вологе прибирання. Якщо у вас є симптоми застуди – використовувати одноразові серветки та хустинки. Якщо необхідно контактувати з людьми, обов'язково одягати медичну маску, не забувати її змінювати. Якщо у вас є домашні улюбленці, варто теж мінімізувати з ними контакт.
Як довго треба бути на самоізоляції?
Самоізоляція повинна тривати не менше ніж 14 днів відтоді, як виникла причина ізоляції, тобто подорож, контакт з хворими.
Коли слід говорити про госпіталізацію?
Якщо під час самоізоляції у вас з'явилися симптоми, а саме: сухий кашель, утруднене дихання, гарячка – терміново треба звернутися до сімейного лікаря. Обов’язково повідомте свою історію подорожей та контакти з людьми.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.
COVID-19: що робити, аби не заразитися?
Вербна неділя на карантині: як самотужки освятити вербу

25 квітня християни східного обряду святкують Вхід Господній у Єрусалим, це свято ще називають Вербна неділя.
переглядів: 168
Три брати боронять Україну

В’ячеслав, Василь та Вадим є рідними братами, родом із Вінниччини. Старшому – 22 роки. Молодші на рік, Василь та Вадим – двійнята.
переглядів: 260
Сьогодні вшановують пам'ять святого - козацького гетьмана

Сьогодні, 20 квітня, повнота помісної Української Православної Церкви вперше на загальноцерковному рівні вшановує пам’ять святого благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Рішення про включення його імені до Місяцеслова було ухвалене Священним Синодом ПЦУ 21 серпня 2020 року.
переглядів: 256
"Я у твої ігри більше не граю!": продовження історії

Друга частина історії з несподіваним кінцем.
переглядів: 333
"Я у твої ігри більше не граю!": Історія кохання з несподіваним кінцем

В один момент моє бажання одружитися із нею зникло…
переглядів: 401
Цікавий спосіб фарбування великодніх яєць чаєм каркаде

Швидко, просто, натурально, без хімії
переглядів: 743
Декрет для тата: в Україні запровадили новий вид відпусток

В Україні татам дозволили йти в декретну відпустку
переглядів: 369
Рівняни можуть більше дізнатися про життя князя Острозького

І навіть не виходячи з дому.
переглядів: 372
Як назвати дівчинку в 2021 році: рідкісні та красиві імена

Вибір імені - один з найприємніших клопотів, який мають батьки новонародженої дитини. Багато хто вірить, що правильно підібране ім’я здатне благотворно вплинути на все її життя. То ж ми хочемо підказати найкрасивіші варіанти, які допоможуть визначитися з вибором імені для донечки у 2021 році.
переглядів: 435