Як слідкувати за новинами і не панікувати: поради експертів
1. Не довіряйте емоціям. Зупиняйтеся на 10 хвилин щоразу, коли емоції змушують вас поширити інформацію, особливо якщо йдеться про допис у вайбері, фейсбуці та інших соцмережах. Під час "зупинки" шукайте підтвердження або спростування інформації, яка спричиняє у вас сильні емоції.
2. Користуйтеся лише достовірними джерелами. До таких джерел ми зараховуємо:
офіційні сайти ВООЗ, UNICEF, МОЗ, урядовий сайт covid19.com.ua;
рекомендуємо користуватися сайтами якісних медіа, які увійшли до "білого списку" ІМІ, зокрема це Укрінформ, "Ліга", "Український тиждень", "Українська правда", Радіо Свобода, "Цензор", "Громадське", "Дзеркало тижня", "Новое время" та інші.
3. Рахуйте факти. Зверніть увагу на те, скільки конкретних і підтверджених фактів подано в дописі, який ви хочете поширити. А скільки емоцій і оцінних суджень?
4. Оцініть джерело інформації. Кожен факт повинен мати чітко визначене і назване джерело, яке легко ідентифікувати і перевірити. "Тайванські вчені", "працівники Стенфордської лікарні" не можуть вважатися джерелом, оскільки це узагальнене поняття, яке неможливо перевірити та ідентифікувати. Це означає, що інформація з посиланням на таке джерело є фейком.
5. Не варто довіряти інформації, яка супроводжується емоційним оцінюванням, наприклад "смертельний", "жахливий", "чудовий", "прекрасний" тощо. Майте на увазі, що такі "прикметники" – це метод маніпуляції вашою думкою.
6. Утримайтеся від поширення емоційної інформації із соціальних мереж та вайбер-груп. Саме в цих джерелах інформації міститься найбільше паніки та фейків. А ліпше обмежте за можливості час, що ви там проводите.
7. Балансуйте. Щоб не вигоріти емоційно і не піддатися паніці, шукайте позитивну інформацію. Шукайте те, що вас потішить, і обов'язково стежте за матеріалами, що вказують шляхи розв’язання ситуації, яка вас бентежить. Ми також радимо утриматися від перегляду фільмів чи читання книжок про масові епідемії :)
8. Довіряйте спеціалістам! Видаляйте без сумнівів усі рекомендації щодо лікування хвороб чи посилення імунітету, окрім рекомендацій від медичних установ та ідентифікованих профільних лікарів – вірусологів, інфекціоністів, імунологів. Відомі блогери, політики, лідери думок і спеціалісти з інших сфер не є компетентними і не можуть роздавати порад щодо лікування.
За повідомленням з Інституту масової інформації.
Нагадаємо, поліцейські Рівненщини закликають не панікувати і дотримуватися обмежень. Коронавірус й українці: Інструкція для тих, хто повертається з-за кордону.
Гороскоп на 1 березня: стрибки настрою

Трохи нестабільний, трохи конфліктний, але в цілому успішний та продуктивний початок весни й нового робочого тижня.
переглядів: 193
Шоколадний медовик: новий рецепт класичного тортика

Шоколадний "Медовик" з вершково-карамельним кремом — особливий смак
переглядів: 184
Вихідні березня 2021: скільки будемо відпочивати на початку весни

Вихідні в березні 2021: скільки відпочиватимуть українці
переглядів: 166
Церковний календар на березень 2021

В які дні березня великі релігійні свята і найсуворіші пости? Пам'ять яких святих вшановує православна церква?
переглядів: 232
Що може навчити блудний син?

Сьогодні - Неділя про блудного сина. В Православній церкві України пояснили, що значить ця притча.
переглядів: 223
Чи можна захворіти на коронавірус через вакцину?

Вакцина має основи вірусу, чи може він інфікувати людину, після введення вакцини? Про це читайте далі.
переглядів: 536
Гороскоп на 28 лютого: розумний вибір

Сьогодні варто довіряти і досвіду, і логіці, і власній інтуїції.
переглядів: 406
В Україні змінилися правила перевезення дітей у транспорті

Можна, але за однієї умови
переглядів: 634
Записатися на щеплення від коронавірусу можна буде через "Дію"

У Мінцифрі розробляють інструмент, який уже з наступного тижня дозволить записатися на вакцинацію уже з наступного тижня.
переглядів: 276