Ми у Facebook
17.04.2020, 17:10

Чим зайняти дітей на карантині: поради ведучого «Інтера» Андрія Доманського

Карантин - це своєрідна перевірка батьків на винахідливість. Адже коли дитина вдома і нічим не зайнята - їй швидко стає нудно: починає вимагати уваги інших членів сім'ї або ще гірше - шукати пригод самостійно. Чим можна зайняти дітей на карантині? Своїми рекомендаціями ділиться ведучий «Інтера» - зразковий багатодітний батько Андрій Доманський.


Карантин сімейство Доманських проводить на дачі, розташованій у Київській області. «В минулому році ми з дружиною придбали ще одне гніздечко, і не прогадали, - констатує Андрій. - Адже так здорово проводити карантин не в квартирі - в чотирьох стінах, а на свіжому повітрі, серед розмаїття природи». За місяць карантину у Доманських вже склалися свої маленькі традиції. Наприклад, регулярні походи до озера, спостереження за життям мурах і велосипедні екскурсії по околицях. Останні особливо подобаються молодшим членам родини. «Кожен раз перед виїздом ми з дітьми прокладаємо маршрут, визначаючи, які цікавинки можемо побачити на своєму шляху, - розповідає телеведучий. - Зазвичай наші виїзди тривають близько двох годин, після чого ми повертаємося додому, де дітвора ділиться враженнями та спостереженнями. Так, під час одного з виїздів я дізнався, що в нашому селищі збереглася система оборонних укріплень, які існують ще з часів Київської Русі - так звані Змієві вали».


Андрій Доманський з дочкою

Ще сім'я Доманських проводить багато активностей на свіжому повітрі: бадмінтон, ігри з м'ячем. На карантині Андрій Доманський із задоволенням виконує роботу по господарству - наприклад, стриже газон. «Раз на тиждень я, атлетичний чоловік в майці, виходжу з газонокосаркою на подвір'я і намотую кола повз вікна, звідки дивиться дружина і щасливо махає мені рукою. Все як у старих американських фільмах!» - з посмішкою говорить ведучий.

Навчанню також виділений певний час: «На карантині всі заняття проходять онлайн. Діти роблять уроки, потім ми все це фотографуємо і відправляємо вчителям на перевірку. До слова, зараз з нами живе троє дітей. А після Великодня буде флеш-рояль, бо поїду в Одесу і заберу інших дітей до нас. Мій власний дитячий сад в мініатюрі». (Посміхається).

За словами Андрія, щоб впоратися з такою кількістю дітвори, потрібен чіткий план: «Якщо їх не зайняти чимось - це перетворюється на тяжке проведення часу для всіх. Діти починають сваритися, кричати і випробовувати терпіння дорослих. Це закінчується погано». Тому, якщо хочете уникнути сварок і чвар, дотримуйтесь рекомендацій телеведучого:

1. Якщо у вас приватний будинок - частіше виходьте гуляти у двір. Ігри на свіжому повітрі сприяють викиду зайвої енергії. Якщо будинку немає - принаймні, якомога частіше провітрюйте приміщення.

2. Відволікайте дітей від постійного перегляду мультиків - замінюйте їх на більш якісний контент. Наприклад, замість «Свинки Пеппі» можна показати документальне відео про незвичайні породи свиней. Повірте, діти із задоволенням дивляться ролики про іберійських свинок, які нарощують м’язи завдяки поїданню жолудів.

3. Розділіть захоплення дітей або прищеплюйте нові. Наприклад, навчіть їх грати в шахи, нарди або доміно - це допомагає підтримувати в тонусі мозкову активність.

4. Прищеплюйте любов до фізичних вправ - власним прикладом, зрозуміло. Зараз дуже багато онлайн тренувань, можна займатися йогою або гімнастикою у себе вдома.

5. Читайте з дітьми книги. Причому не обов'язково за шкільною програмою. Благо, зараз існує багато дитячих книг, які захоплять процесом читання навіть найбільш непосидючих малюків. Наприклад, книги про відомого хлопчика-чарівника Гаррі Поттера.

Для дорослих теж є багато цікавого. Так, останніми відкриттями для самого ведучого стали:

Книга «Багатий тато, бідний тато» Роберта Кіосакі. Автор пропонує читачеві поглянути по-новому на тему фінансів і навчити дітей поводитися з грошима до того, як вони зіткнуться з фінансовими труднощами.

Автобіографія Оззі Осборна - «Оззі. Автобіографія без цензури» - неймовірно захоплива, харизматична, особиста і по-справжньому смішна книга спогадів відомого рокера.

Серіал «Тригер». У центрі сюжету цього психологічного трилера - психолог Артем Стрілецький. На відміну від колег, які готові місяцями слухати скарги клієнтів, Артем воліє використовувати в своїй роботі «шоковий» метод психотерапії. Застосовуючи різні провокації, він активує в психіці пацієнтів бажання розібратися з усіма проблемами за кілька сеансів. Схема успішно працювала до того дня, поки один з клієнтів не вчинив суїцид, а лікаря віддали під суд. Вийшовши з в'язниці умовно-достроково, Стрілецький повертається до роботи і намагається самостійно розкрити справу, через яку опинився у в'язниці.

Серіал «Вбиваючи Єву». Трилер розповідає про аналітика MI5 Єву Поластрі, яка полює за психопатичною найманою вбивцею Вілланель. Дуже скоро все виходить з-під контролю: дві жінки стають одержимі одна одною.

Серіал «Фрейд». Події розгортаються у 1886 році. У Відні відбувається серія вбивств. Поліція ніяк не може знайти вбивцю, поки до справи не приєднуються ветеран Альфред Кісс, молодий психіатр Зиґмунд Фрейд і ясновидиця Флер. Разом вони намагаються вистежити зловмисників, котрі досконало володіють улюбленим методом самого Фрейда - гіпнозом.

Будьте уважні одне до одного! Бережіть себе і своїх близьких. А щоб мотивувати дітей не розслаблятися на карантині, вчитися і освоювати нові хобі, дивіться всією сім'єю випуски дитячого талант-шоу «Крутіше всіх. Найкраще» - по суботах о 20:30 на телеканалі «Інтер».

PR-департамент телеканалу Інтер, спеціально для ОГО.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ