Ми у Facebook
23.04.2020, 08:40

Безкоштовні пологи: за що більше не потрібно платити

Про безкоштовні для породіль послуги повідомляє Національна служба здоров'я. У повідомленні йдеться, що медична допомога при пологах – пріоритетна послуга, яка входить в програму медгарантій.
Стабілізацію стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби), метаболічний скринінг у новонароджених, вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень, – від 1 квітня це безкоштовно. Детальніше про втілення ініціативи на практиці повідомляє "4 влада".

Кому держава платитиме за пологи

Тим лікарням та пологовим, які подали заявку про те, що готові надавати допомогу при пологах, та уклали договір з Національною службою здоров'я. Таких закладів в Україні 393, у тому числі Пологовий будинок Рівненської міської ради та Рівненський обласний перенатальний центр.

Загалом по області 15 лікарень уклали угоду із НСЗУ на медичну допомогу під час пологів. 6 лікарень надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках.

Скільки держава платитиме за пологи

Пологові отримуватимуть від НСЗУ 8 тисяч 136 гривень за кожні пологи. Загалом у бюджеті на це заклали понад 1,6 мільярда гривень.

Які саме послуги можна буде отримати за ці 8 тисяч
Пацієнтка не матиме платити за:


- медичну допомогу при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарський розтин);
- перебування в стандартній палаті;
- анестезію оперативних втручань за призначенням;
- моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);
- інтенсивну терапію породіллі;
- стабілізацію стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);
- метаболічний скринінг у новонароджених;
- вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.

За послуги, які не входять до цього переліку – наприклад, якщо пацієнтка захоче, щоб пологи приймав конкретний лікар, або обере для себе більш комфортну палату чи покращене харчування – вона муситиме заплатити самостійно в касу пологового.

Платити благодійні внески чи купувати медикаменти за списком не треба. Породіллі на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні.

Пацієнтка може обирати пологовий
Жінка може народжувати у будь-якому пологовому, який підписав договір з НСЗУ, незалежно від того, де вона живе чи де зареєстрована.

Щоб знайти пологовий будинок, у якому надають послуги за договором з НСЗУ, потрібно зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77 або скористатись відкритою інформацією за цим посиланням.

Отримати медичну послугу безоплатно можна за самозверненням, за доставленням бригадою екстреної медичної допомоги, за скеруванням лікуючого лікаря, за скеруванням з іншого клінічного підрозділу лікарні чи навіть іншого закладу охорони здоров’я.





На правах реклами