29.04.2020, 14:40

У Польщі підготували нові пропозиції для працівників з України

Польський уряд вніс зміни в “Антикризовий щит 3.0” і спрощує умови для українських сезонних працівників. Щоправда, поки що скористатися цим можуть тільки наші заробітчани, які зараз перебувають у Польщі.
Як пoвідoмляє портал Yavp.pl з пoсиланням на money.pl, у новому законопроєкті прописана можливість для іноземців, у першу чергу громадян України, працювати на сезонних роботах без необхідності отримання відповідного дозволу.

Фактично в такий спосіб уряд намагається піти назустріч польським фермерам, які неодноразово заявляли, що збирати полуницю та інші ягоди й овочі через брак працівників з України не буде кому.

Перший “Антикризовий щит” передбачав, що роботодавці можуть змінювати умови договорів, підписаних з іноземцями. Однак уряд дійшов висновку, що прописане положення є недостатньо точним, адже тоді іноземним працівникам потрібно було заново отримувати нові “освядчення” або “зезволення”, щоб їхня робота й надалі вважалася легальною.

Відтак в “Антикризовому щиті 3.0” уряд вніс корективи. Тепер пропонується, що змінювати умови договорів з іноземцями можна буде без необхідності останнім змінювати свої дозвільні документи. Причому скасовується необхідність отримувати дозвіл на сезонні роботи для тих іноземних працівників, які зараз перебувають у Польщі.

Крім того, польський уряд пропонує автоматично продовжити термін дії всіх документів, виданих раніше іноземцям у Польщі. Раніше в “Антикризовому щиті” та “Антикризовому щиті 2.0” автоматично продовжили термін дії карт побиту, національних віз та безвізового режиму.

"Антикризовий щит 3.0" спочатку має ухвалити Сейм в першому читанні, після цього проєкт розгляне Сенат. Далі його має повторно ухвалити Сейм та підписати президент.

Нагадаємо, Польща продовжила легальне перебування українцям.

А днями Кабінет міністрів України тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон з метою роботи, зберігши можливість залишити країну через наземні пункти пропуску тільки для відвідування родичів, котрі проживають у країнах Європейського Союзу.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
Щасливе Рівне
Бесплатка

Панасюк
Автовикуп


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net