У Польщі підготували нові пропозиції для працівників з України
Фактично в такий спосіб уряд намагається піти назустріч польським фермерам, які неодноразово заявляли, що збирати полуницю та інші ягоди й овочі через брак працівників з України не буде кому.
Перший “Антикризовий щит” передбачав, що роботодавці можуть змінювати умови договорів, підписаних з іноземцями. Однак уряд дійшов висновку, що прописане положення є недостатньо точним, адже тоді іноземним працівникам потрібно було заново отримувати нові “освядчення” або “зезволення”, щоб їхня робота й надалі вважалася легальною.
Відтак в “Антикризовому щиті 3.0” уряд вніс корективи. Тепер пропонується, що змінювати умови договорів з іноземцями можна буде без необхідності останнім змінювати свої дозвільні документи. Причому скасовується необхідність отримувати дозвіл на сезонні роботи для тих іноземних працівників, які зараз перебувають у Польщі.
Крім того, польський уряд пропонує автоматично продовжити термін дії всіх документів, виданих раніше іноземцям у Польщі. Раніше в “Антикризовому щиті” та “Антикризовому щиті 2.0” автоматично продовжили термін дії карт побиту, національних віз та безвізового режиму.
"Антикризовий щит 3.0" спочатку має ухвалити Сейм в першому читанні, після цього проєкт розгляне Сенат. Далі його має повторно ухвалити Сейм та підписати президент.
Нагадаємо, Польща продовжила легальне перебування українцям.
А днями Кабінет міністрів України тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон з метою роботи, зберігши можливість залишити країну через наземні пункти пропуску тільки для відвідування родичів, котрі проживають у країнах Європейського Союзу.
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram

Антикризовий щит, дозвіл, сезонні працівники, Польща, робота
Кінезіотерапія в Україні: ефективне відновлення рухливості та життя без болю

Багато людей стикається з проблемами опорно-рухового апарату. Малорухливий спосіб життя, тривале сидіння за комп’ютером, важкі фізичні навантаження або травми — усе це може спричинити біль у спині, суглобах та загальне погіршення якості життя.
переглядів: 50
Чи дійсні ламіновані документи: офіційне роз’яснення

Нерідко українці, прагнучи зберегти свої документи в належному стані, вдаються до їх ламінування. Особливо це стосується таких важливих документів, як свідоцтва про народження, шлюб чи зміну імені. Проте виникає закономірне питання: чи не втрачає документ чинності після ламінування?
переглядів: 356
Державна програма протезування: добірка корисних матеріалів і посилань

Міністерство соціальної політики України підготувало добірку актуальних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися у питаннях забезпечення засобами реабілітації в межах державної програми.
переглядів: 373
Значення пожежної безпеки в сучасному суспільстві
Пожежна безпека — це критично важливий елемент захисту життя та майна в будь-якій сфері діяльності: від житлових будинків до великих промислових підприємств. Сучасна урбанізація, щільність забудови, насиченість приміщень технікою й електрообладнанням створюють додаткові ризики виникнення пожеж. Невеликі порушення правил експлуатації електромережі, коротке замикання або несправність побутової техніки можуть призвести до небезпечних наслідків за лічені хвилини.
переглядів: 49
Загубився номерний знак: що робити?

Втрата номерного знака — ситуація, з якою може зіткнутися кожен водій, особливо в період негоди, коли під час сильних дощів номер може просто відірватися від автомобіля. Утім, не варто хвилюватися — відновити номерний знак нескладно. Розповідаємо, як це зробити швидко та без зайвих труднощів.
переглядів: 363