15.05.2020, 16:00

У Польщі сезонним працівникам дозволили відбувати карантин, збираючи полуницю

Головна санітарна інспекція Польщі оголосила умови, за яких сезонні працівники з України зможуть одночасно працювати у фермерських господарствах і відбувати двотижневий карантин.
Ілюстративне фото

Як пoвідoмляє портал yavp.pl з посиланням на офіційний сайт Головної санітарної інспекції, це означає, що працівникам з України, які зараз приїжджатимуть на сезонні роботи до Польщі, дозволили відбувати 14 днів карантину безпосередньо за роботою при збиранні або переробці врожаю.

Умови, які висунули фермерам та приїжджим працівникам:

Кожен, хто зараз приїжджатиме на сезонні роботи до Польщі, потраплятиме до Реєстру приїжджих.

Приїзд сезонних працівників до конкретного господарства має відбуватися організованим транспортом (роботодавця або найманим) з дотримання всіх санітарних процедур.

Час дороги не повинен бути довший, ніж 24 години з моменту перетину кордону.

Роботодавець повинен надати іноземцю письмову інформацію щодо його обов’язків, карантину та дій у випадку зараження.

14-денний карантин працівник повинен відбути на території господарства. А роботодавець зобов’язаний повідомити про це повітовому санітарно-епідеміологічному управлінню.

Після приїзду працівник повинен пройти тест на коронавірус. Заплатити за нього має роботодавець.

У випадку позитивного результату працівник повинен залишити господарство і перебувати в ізоляції.

Під час карантину працівник може працювати, однак не може виходити за межі господарства, а контакти з іншими людьми повинні бути обмежені до мінімуму.

Після 7 днів карантину можна буде виконати повторний тест. Якщо він буде негативний, то працівника звільнять з решти днів карантину.

Також санепідемслужба Польщі наголосила, що сезонний працівник має отримати від господарства засоби гігієни та безпечні умови проживання. Приміщення повинно провітрюватися та бути продезінфікованим. У випадку великої кількості працівників слід передбачити окремі входи для невеликих груп людей - до максимум 10 працівників, а їхнє перебування організувати таким чином, щоб групи не контактували між собою під час роботи та поза нею.

Порадили також щонайменше раз на день міряти працівникові температуру. У випадку, якщо вона буде вищою за 37 градусів, людину до роботи допускати не повинні. Сама ж робота має бути організована в невеликих групах людей зі збереженням щонайменше півтораметрової відстані між ними. Крім цього, працівникам рекомендують збирати ягоди та овочі, переробляти їх із закритими носом і ротом та в одноразових рукавичках.

У випадку, якщо у працівника на робочому місці з'являються симптоми, схожі до коронавірусу, його треба буде негайно відсторонити від роботи та перевезти індивідуальним транспортом до місця проживання.

Як інформує westnews.info, консульства Польщі в Україні почали приймати документи тільки з метою отримання віз для виконання сільськогосподарських та садівничих робіт, а також міжнародних перевезень.