У Польщі сезонним працівникам дозволили відбувати карантин, збираючи полуницю
Як пoвідoмляє портал yavp.pl з посиланням на офіційний сайт Головної санітарної інспекції, це означає, що працівникам з України, які зараз приїжджатимуть на сезонні роботи до Польщі, дозволили відбувати 14 днів карантину безпосередньо за роботою при збиранні або переробці врожаю.
Умови, які висунули фермерам та приїжджим працівникам:
Кожен, хто зараз приїжджатиме на сезонні роботи до Польщі, потраплятиме до Реєстру приїжджих.
Приїзд сезонних працівників до конкретного господарства має відбуватися організованим транспортом (роботодавця або найманим) з дотримання всіх санітарних процедур.
Час дороги не повинен бути довший, ніж 24 години з моменту перетину кордону.
Роботодавець повинен надати іноземцю письмову інформацію щодо його обов’язків, карантину та дій у випадку зараження.
14-денний карантин працівник повинен відбути на території господарства. А роботодавець зобов’язаний повідомити про це повітовому санітарно-епідеміологічному управлінню.
Після приїзду працівник повинен пройти тест на коронавірус. Заплатити за нього має роботодавець.
У випадку позитивного результату працівник повинен залишити господарство і перебувати в ізоляції.
Під час карантину працівник може працювати, однак не може виходити за межі господарства, а контакти з іншими людьми повинні бути обмежені до мінімуму.
Після 7 днів карантину можна буде виконати повторний тест. Якщо він буде негативний, то працівника звільнять з решти днів карантину.
Також санепідемслужба Польщі наголосила, що сезонний працівник має отримати від господарства засоби гігієни та безпечні умови проживання. Приміщення повинно провітрюватися та бути продезінфікованим. У випадку великої кількості працівників слід передбачити окремі входи для невеликих груп людей - до максимум 10 працівників, а їхнє перебування організувати таким чином, щоб групи не контактували між собою під час роботи та поза нею.
Порадили також щонайменше раз на день міряти працівникові температуру. У випадку, якщо вона буде вищою за 37 градусів, людину до роботи допускати не повинні. Сама ж робота має бути організована в невеликих групах людей зі збереженням щонайменше півтораметрової відстані між ними. Крім цього, працівникам рекомендують збирати ягоди та овочі, переробляти їх із закритими носом і ротом та в одноразових рукавичках.
У випадку, якщо у працівника на робочому місці з'являються симптоми, схожі до коронавірусу, його треба буде негайно відсторонити від роботи та перевезти індивідуальним транспортом до місця проживання.
Як інформує westnews.info, консульства Польщі в Україні почали приймати документи тільки з метою отримання віз для виконання сільськогосподарських та садівничих робіт, а також міжнародних перевезень.
Куди рівнянам подіти ялинки після свят: рекомендації міської влади
Після завершення різдвяно-новорічних свят мешканці Рівного почнуть прибирати ялинки зі своїх осель. Для зручності рівнян та дотримання екологічних стандартів міська влада надала рекомендації щодо правильної утилізації святкових дерев.
переглядів: 500
Як зробити пенсійне в Дії
Е-пенсійне посвідчення – це цифровий документ, який підтверджує призначення пенсії та усуває необхідність у паперовому аналозі.
переглядів: 266
Як приготувати сніданок, якщо в холодильнику порожньо
Бувають такі ранки, коли здається, що в холодильнику зовсім порожньо, а з продуктів під рукою лише найпростіші інгредієнти. У такі моменти виникає вічне питання: що приготувати на сніданок, коли "нічого немає"?
переглядів: 296
Кава з сиром: оригінальний рецепт
Кава з сиром – це не лише смачний, а й незвичайний напій, який може стати приємним відкриттям для гурманів.
переглядів: 297
Як позбутися запаху поту на пуховику або куртці
Виділення поту – життєво важливий процес, який, проте, багатьох дратує. І дратує не сам процес, а те, що найчастіше він супроводжується не найприємнішими ароматами. Неприємний запах поту, який ми відчуваємо, – це продукти життєдіяльності бактерій, які живуть у місцях скупчення апокринових потових залоз.
переглядів: 393