Від хуліганів у Інтернеті дітей захистить "Кіберпес"
«Минулого року ми ввели в законодавство поняття булінгу, зокрема і цькування дітей в інтернеті. Наступним кроком має стати національна система виявлення та встановлення відповідальності за кібербулінг. Під час карантину діти проводять багато часу в мережі, тож зараз вони особливо потребують зручного і швидкого механізму реагування на кібербулінг», – прокоментувала запуск чат-боту державний експерт Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Оксана Савицька.
Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.
У чат-боті «Кіберпес» можна знайти інформацію про те:
що таке «кібербулінг» та як він проявляється;
як визначити контент, що містить кібербулінг;
що робити, якщо вас кібербулять;
як видалити матеріали, що містять кібербулінг;
як попередити кібербулінг;
як не бути кібербулером.
За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Близько 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще майже 50% – 4 та більше годин. Представниця ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер зазначає, що в Україні близько 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. «Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok та Snapchat є основними соціальними платформами для цькування», – додає вона.
Довідково
ЮНІСЕФ визначає кібербулінг як цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах, зокрема через:
поширення брехні або розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;
повідомлення або погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.
Дізнайтеся, як не стати жертвою хакерів - поради правоохоронців - експертів
Гороскоп на 23 грудня: хто отримає нові можливості
У цей день Місяць буде спадаючим. Енергетика дня може бути трохи негативною.
переглядів: 145
Як не занудьгувати на канікулах: ідеї для дітей та дорослих
Час канікул у сучасному ритмі вимагає цікавих атракцій. Якщо дітей багато (наприклад, сусіди чи знайомі) - їх можна об'єднатися у пари «дитина — дорослий», щоб усі були в рівних умовах. На старті придумайте прості правила і вперед.
переглядів: 127
Червона риба, запечена з фісташками: смачний рецепт до свят
Шукаєте оригінальний рецепт для святкового столу? Спробуйте запекти рибу під хрусткою фісташковою скоринкою. Незвичайне поєднання смаків фісташок, лимона та риби вас приємно здивує.
переглядів: 137
Яке грошове забезпечення можуть отримати поранені
Військовослужбовцям Збройних Сил, які лікуються після поранення (контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини, гарантовано грошове забезпечення.
переглядів: 357
Рівненщина прощається із полеглим Героєм
Додому «на щиті» повернувся захисник Василь Чайковський з Дубенщини.
переглядів: 446