07.06.2020, 14:40

У понеділок після Трійці – День Святого Духа

За стародавньою християнською традицією, наступного дня після П’ятидесятниці (Святої Трійці), який завжди відзначається в неділю, православні християни прославляють третю особу Святої Трійці – Святого Духа. У 2020 році – це понеділок, 8 червня.
Наступного дня після великих релігійних свят у церковних календарях ми бачимо день вшанування тих, хто виконував головну роль у цьому святі. У день П’ятидесятниці відзначають саму подію зішестя Святого Духа на апостолів, а в понеділок віддають особливу честь Святому Духові як третій Божій Особі.

7 червня - Трійця або Зелені свята

Святий Дух - Третя Особа (Іпостась) Святої Трійці, істинний Бог, єдинородний і рівнославний Отцю і Сину, - пояснюють священнослужителі.

Як і всі Особи Святої Трійці, Святий Дух має властивості, що притаманні тільки Богу.

Святий Дух рівний у Своєму Божественному достоїнстві Отцю і Сину. Святий Дух має єдину Божественну сутністю (природу) з Отцем і Сином. Як і всім Особам Святої Трійці, Святому Духу дається єдине й нероздільне поклоніння - тобто, поклоняючись Святому Духу, християни поклоняються разом з Ним Отцю і Сину, постійно маючи на увазі Їх загальне Божество, єдину Божественну сутність.

Значення свята Трійці: слово священика

Церква вчить: Святий Дух єдиний з Отцем і Сином у всьому, тому Він і здійснює з Ними все, будучи самовладним, всесильним і благим. Через Нього подається всяка мудрість, життя, рух, Він – джерело всякого життя. Він має все, що мають Отець і Син, «окрім ненародження і народження», виходячи від єдиного Отця.

Святий Афанасій говорить: «Дух Святий від Отця не створений, не народжений, але виходить». В чому полягає виходження Святого Духа від Отця для нас незбагненно, як незбагненне і народження Сина. Тому Свята Православна Церква ніколи не наважувалася піддавати цю таємницю Божества людському міркуванню, але завжди сповідувала її, згідно з вченням Спасителя нашого Ісуса Христа.

Господь відкриває людині тільки те, що необхідно для його порятунку, і багато таємниць залишаються для нас за непроникною завісою, - кажуть священнослужителі.

В силу Своєї Божественної всюдисущності Святий Дух може перебувати і в людині, котра повірила в Христа, передаючи їй досі невідоме пізнання Бога, залучаючи її до повноти всеблаженного Божественного життя. Божественні дії в людині часто іменуються благодаттю Святого Духа, оскільки Святий Дух незбагненно вселяється в людину, мешкає і перебуває в ній.

Збагачуючи людину духовними дарами і вирощуючи в ній плоди духовні, Дух Святий прикрашає людину також і різноманітними чеснотами, робить її, за словом Писання, древом добрим, котре приносить добрі плоди (Євангеліє від Матвія 7:17).

Життя по Духу Святому ясно виявляється в плодах Духа, до яких належать, за словами апостола Павла, "любов, радість, мир, довготерпіння, доброта, милосердя, віра, лагідність, стриманість" (Послання до Галатів 5:22-23).

За матеріалами phenomen.at.ua

МОЛИТВА ДО СВЯТОГО ДУХА
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни і спаси, Благий, душі наші.