Ми у Facebook
21.06.2020, 10:31

Кордони для українців відкрили ще дві європейські держави

Збираючись у подорож у країни так званої "зеленої зони", уточніть, які потрібні документи та дозволи, чи треба проходити обсервацію, надавати довідку про негативний результат тесту на коронавірус. Про які нюанси в'їзду в інші країни під час пандемії необхідно знати, щоб не було проблем на кордоні?
Угорщина та Чорногорія 20 червня відкрили кордони для українців.

Угорська сторона своїх співгромадян пропускає без необхідності проходити обсервацію. Від обсервації звільняються ті українці, які в’їжджають у 30-кілометрову зону не більше ніж на добу.

Чорногорія прийматиме громадян України лише за наявності негативного результату тесту на коронавірус. ПЛР-тест на SARS-CoV-2 має бути зроблений в акредитованій лабораторії не раніше ніж за ніж 48 годин до моменту перетину кордону.

Нагадаємо, з ослабленням карантину, з 15 червня громадяни України можуть безперешкодно відвідати Республіку Білорусь, Албанію, Ірландію, Сербію та США.

Також можна вилетіти до Великої Британії, але після прибуття на місце доведеться дотримуватися обов'язкового 14-денного карантину.

З іншими країнами, кордони яких відкриті для українців з 15 червня, не все так просто і є дуже багато нюансів, пише Слово і Діло.

Наприклад, до Німеччини зараз можуть заїхати тільки ті, у кого є дозвіл на роботу або родичі в країні, також потрібно пройти 14-денний карантин. З документами, що підтверджують роботу в країні, можна потрапити до Данії, Норвегії, Румунії та Швейцарії.

До Болгарії з України мають можливість поїхати сезонні працівники, але потрібно мати офіційне запрошення від роботодавця і трудовий договір, а також результат негативного тесту на коронавірус.

Польща
готова пускати українців з картою поляка або з дозволом на роботу або проживання. Однак потрібно буде 14 днів посидіти в ізоляції (крім сезонних працівників, сільгоспробітників).

Із 17 червня Україна дозволила рейсові пасажирські автобуси на Польщу

У Фінляндію з умовою самоізоляції можуть потрапити українці з дозволом на проживання.

Із 27 червня українці зможуть відвідувати Туніс, але з тестуванням на коронавірус після прибуття до країни.

Із 1 липня кордони для громадян України обіцяє Єгипет. В аеропортах Єгипту людям, які прибувають з країн з епідемією коронавірусу, потрібно буде надати негативний результат тесту, зробленого не більше ніж за 48 годин до вильоту.

Туреччина з 1 липня не вимагатиме від українських туристів ні обсервації, ні довідок, ні тестів. Однак у разі виявлення підвищеної температури під час температурного скринінгу подорожуючим буде пропонуватись пройти тестування на COVID-19. Про це у Telegram-каналі повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Шрі-Ланка відкриється для іноземних громадян з 1 серпня.

Тим часом Міністерство закордонних справ України веде перемовини про відкриття кордонів з Австрією, Азербайджаном, Іспанією, Кіпром, Грецією та Хорватією.


На правах реклами