Подати
оголошення

30.07.2020, 18:42

Vodafone і Київстар вирішили об’єднатися: що зміниться для абонентів

Vodafone і Київстар вирішили об’єднатися
Розгортання 4G на низьких частотах в 900 МГц – справа нелегка, але важлива: без нього буде дуже проблематично покрити інтернетом останнього покоління всю територію нашої країни. Для досягнення цієї мети вирішили об’єднатися два найбільші оператори нашої країни – Київстар і Vodafone. Можливим це стало завдяки змінам в законах нашої країни, які були введені недавно. Тепер оператори не тільки працюватимуть швидше – вони ще й в остаточному підсумку витратять менше грошей, пише tehnofan.com.ua.

Яким чином буде відбуватися співпраця?

Співпрацювати оператори будуть за допомогою шеринга – тобто обміну радіочастотами. Раніше був дозволений тільки пасивний шерінг. Зараз же доступні всі три його види. По-перше, це пасивний шерінг, наприклад, можливість спільно використовувати майданчики і щогли, щоб встановити власне обладнання. Він був дозволений завжди і практикувався давно. По-друге, це активний шерінг, тобто спільне використання інфраструктури зв’язку, він дозволений недавно. Також дозволено і шерінг радіочастот, тобто використання спільно одного і того ж спектру. Раніше було необхідно здавати невикористовувані радіочастоти регулятору, а вже він розподіляв їх заново.

У оператора повідомили, що зверталися з проханням підписати меморандум і до Vodafone, і до Lifecell. Проте, за підсумками трьох раундів переговорів досягти взаєморозуміння Київстар зміг тільки з Vodafone. Оператор Lifecell при цьому повідомив, що вважає меморандум популістським, і не бачить сенсу в його підписанні, якщо шерінг частот вже дозволено на найвищому рівні.