14.08.2020, 16:08

Чим особливе сьогоднішнє свято?

зображення з facebook.com/Orthodox.in.Ukraine

Сьогодні одне з трьох свят у році, коли виноситься для поклоніння святий Хрест.
Православна Церква урочисто святкує Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього, а також вшановує пам’ять старозавітних семи мучеників Маккавеєвих, матері їх Соломонії та учителя Єлеазара, які зазнали мученицької смерті заради Істинного Бога за 150 років до Різдва Господа нашого Ісуса Христа.

фото з facebook.com/Orthodox.in.Ukraine
фото з facebook.com/Orthodox.in.Ukraine


Винесення чесних древ Хреста Господнього, на якому страждав наш Спаситель, нагадує про давню традицію, яка прийшла до нас багато століть тому із Константинополя, коли частину древа Хреста Господнього виносили з імператорського палацу для молитов і поклоніння народу, а також благословляли цією святинею дороги й вулиці для відвертання хвороб.

Здавна Хрест є велика зброя для християн проти дії ворожої, велика сила і допомога. Тож нехай Господь силою чесного і животворчого Хреста допомагає всім у земному житті і приведе нас до життя вічного і блаженного. А допомагатиме нам у цьому наша тверда віра, яскравим прикладом якої є і подвиг святих мучеників Маккавеїв.

Ідучи сьогодні до храму на Божественну літургію та несучи для освячення квіти й зілля, мед і перші садові плоди, невтомно дякуймо Господу за всі Його благодіяння щодо нас.

Про це повідомляє Православна Церква України у мережі Фейсбук.

Дізнайтеся, чи можна відмовитися бути хрещеними батьками? Які православні свята будуть у серпні?
Щасливе Рівне