10.08.2020, 18:00

Чи можна відмовитися бути хрещеними батьками?

зображення з facebook.com/Orthodox.in.Ukraine

На це питання серед віруючих існує безліч відповідей. Свою відповідь надало і духовенство.
Роз'яснення з'явилося на офіційній сторінці ПЦУ в мережі Фейсбук.


facebook.com/Orthodox.in.Ukraine
facebook.com/Orthodox.in.Ukraine


Хрещення є нашим духовним народженням, яке відкриває нам шлях до єднання з Богом і життя вічного. Нашими помічниками у цьому визначальному на все життя Таїнстві стають хрещені батьки. Не лише в дитинстві, а й впродовж усього життя вони мають піклуватися про духовне становлення похресників, молитися за них до Господа і святих.

Взяти на себе відповідальність духовного наставника – справді важлива місія, адже хрещені батьки мають бути прикладом для наслідування, являючи усім своїм життям християнські чесноти. Іноді можна почути, що відмовлятися бути хрещеними не можна, бо це начебто є «відхрещуванням від Господа». Але жодного стосунку до настанов Православної Церкви це твердження не має.
Насамперед, ваше рішення має бути не даниною ввічливості, а зваженим і усвідомленим особистим вибором. Якщо ви не відчуваєте моральної і духовної готовності стати хрещеним чи хрещеною, якщо розумієте, що не зможете допомогти рідним батькам хресної дитини у її вихованні, члена Церкви, – цілком можна коректно відмовитися, не ображаючи почуття близьких людей. Достатньо відверто пояснити причину своєї відмови. Кожен хрещений несе відповідальність за похресника перед Богом, тож і вибір, прийняти запрошення чи відхилити його, ставати чи не ставати хрещеним, – має бути добровільним.
Якщо ви не готові стати хрещеними батьками, це не вважається поганим вчинком чи гріхом. Варто розуміти, що між дитиною та хресними батьками виникають особливі стосунки, засновані на духовній спорідненості. Тож гріхом буде відмовитися виконати свою місію в житті дитини після Хрещення. Усвідомивши, що зараз ви не відчуваєте у собі впевненості бути духовним опікуном, поміркуйте, як у майбутньому ви можете вдосконалитися, щоб виконати цю місію у своєму житті.


Дізнайтеся, чи може вагітна стати хрещеною мамою? Свічка, яка погасла в церкві: поганий знак?
Щасливе Рівне