01.09.2020, 11:50

У Рівному можна буде почути орган та голос

фото ілюстративне з rivnepost.rv.ua

Концерт із такою назвою відбудеться уже за кілька днів.
В концерті беруть участь: Олена Удрас (орган, Одеса), Заслужена артистка України Ірина Криворученко (мецо-сопрано).

Олена Удрас – закінчила Одеську державну консерваторію імені А.В. Нежданової в 1989 році, клас професора А.Б. Зелінського. Працює концертмейстером кафедри сольного співу. Проходила курс майстер-класів у німецького органіста Хольгера Херінга (Берлін, Німеччина). Веде активну концертну діяльність. Грала органні концерти у Потсдамі, Бранденбурзі, Магдебурзі, Вільденбрухе, Вердері (Німеччина), в Дніпропетровську, Києві, Львові, Бердянську, Летичеві, Кам’янці-Подільському (Україна), в Курську (Росія). В Одесі грає постійно концертні програми для органу соло і за участю солістів у лютеранському соборі Св. Павла і реформатської пресвітеріанської церкви. Грала органні концерти з камерним оркестром п/у І.Л. Шаврука, з хором п/у Н.Г. Заболотної, а також з солістами О. Ріхтер (сопрано). О. Вишневської (меццо-сопрано), А. Кулієвої (сопрано), Е. Стаховської (сопрано), А. Поліхроніді (меццо-сопрано), Є. Немченко (меццо-сопрано), В. Козаковим (віолончель), А. Дідик (віолончель), І. Борухом (труба), А. Суханової (флейта), В. Дзісюк (флейта), А. Степанової (саксофон), Е. Гудіной (флейта) та ін.Гастролювала в Іспанії в складі симфонічного оркестру. Грала в Одеській філармонії «Stabat Mater» з камерним оркестром І.Шаврука (меццо-сопрано О. Вішневська) і концертну програму «Вівальді, браво!» з О. Ріхтер. Є автором органних творів «Пісня дельфіна», «Дорога», «Над гірськими вершинами», Прелюдії, Фантазії, Органного триптиха, та ін, а також для органу з солістами: «Сонет» на вірши Ш. Бодлера (для сопрано, віолончелі, флейти або саксофона, і органу), «Молитва» (сл. О. Удрас, для сопрано, меццо-сопрано, двох віолончелей та органа), «Покаяння» (для сопрано, меццо-сопрано, двох віолончелей та органа), «Ave Maria» (для меццо-сопрано, віолончелі та органу), а також автор музики для фільму «Поза грою». Є автором органних транскрипцій. Написала роботу «Традиції високого вокалу і творчість Ф. Шопена» і виступала на сьомий Міжнародної науково-практичної конференції. Учасник багатьох Міжнародних органних фестивалів.

Ірина Криворученко Заслужена артистка України (меццо-сопрано) Закінчила Одеську консерваторію. У 2008 році Ірина Криворученко стала Лауреаткою Міжнародного конкурсу “Мистецтво XXI століття” (сольний академічний спів, IV премія, Київ-Ворзель). У професійному доробку артистки кращі зразки зарубіжної та вітчизняної вокальної музики: арії та сцени з опер Дж. Верді, Дж. Россіні, К. Сен-Санса; романси П. Чайковського, С. Рахманінова, М. Лисенка, О. Білаша, М. Жербіна, Ф. Надененка, українські народні пісні. В 2015 році артистка отримала почесне звання «Заслужений артист України».

Програма концерту:

Й.С. Бах. Прелюдія та фуга фа-мінор.
А. Кальдара. «Alma del core».
Г.Ф. Гендель. «Lascia ch’io pianga» з опери «Рінальдо».
Г.Ф. Гендель. «Возрадуйся».
Г.Ф. Гендель. «Cara sposa» з опери «Рінальдо».
О. Удрас. «Пісня дельфіна».
А. Вівальді. «Vedro cor mio diletto» з опери «Джустіно».
А. Дворжак. «Kdyz mne stara matka».
Л. Боельман. «Готична сюїта».
Д. Гарет – Н. Паганіні. «Io ti penso amore».

Концерт запланований на 3 вересня, 19.00.

Квитки у касі органного залу.

Нагадаємо, творчий колектив театру з Рівненщини отримав перемогу на Всеукраїнському фестивалі. У Рівному був фестивальний апофеоз.
Щасливе Рівне