21.09.2020, 08:42

Рівень безробіття в Україні може зрости на 10% - експерт

В Україні під час дії карантину кількість офіційно зареєстрованих безробітних зросла на 76%. І склала майже 480 тисяч громадян.
Такі дані станом на початок вересня оприлюднив сайт finance.ua з посиланням на Державну службу зайнятості.

При цьому загальний рівень безробіття, як очікується, збільшиться ще до 10%. Так, за словами заступника директора Центру економічної стратегії Марії Репко, кількість працюючих людей скоротиться на третину мільйона громадян, цього разу – найменш захищених.

У додатку "Дія" з'явилася нова послуга для переселенців

“Було 16,6 млн людей економічно активних, які щось робили, а через кризу уряд очікує, що ця кількість скоротиться аж на 300 тисяч. І, як правило, це люди найменш захищені. Це можуть бути сезонні працівники, пенсіонери, молодь, жінки, які самі вирощують дітей і через карантин зіткнулися з ситуацією, коли закрилися школи, – тобто найменш захищені”, – повідомила Репко.

Подібні ризики зберігаються для більшості країн світу, констатують експерти. Тож погіршення епідемічної ситуації означатиме повернення жорсткіших обмежень, зокрема й для трудових мігрантів. Щодо України, то ситуація залежитиме від подальшого розгортання пандемії.

“Якщо почнеться друга криза, то українська економіка знову опиниться в ще гіршому стані, тому що протягом 2020 року дуже сильно впали інвестиції. Інвестиції – це джерело майбутнього економічного зростання. Зарплат, пенсій і добробуту людей”, – розповіла експерт.