03.10.2020, 14:43

На Рівненщині коронавірус забрав життя дитини

З початку тижня в Україні фіксують рекордну кількість інфікованих на коронавірус.
Декілька днів поспіль ця цифра сягає понад 4 тисяч. За словами експертів, така тенденція – не межа.

Медики пов’язують зростання кількості хворих із сукупністю факторів, часто незалежних від людини: погіршенням погоди, початком сезонних хвороб тощо.

«Осінньо-зимовий період – це якраз сезон, коли підвищується активність гострих респіраторних вірусних інфекцій, найбільш актуальна з них наразі коронавірусна хвороба. Зростання кількості хворих зараз відбувається в всій країні, особливо у західних областях. Це сукупність багатьох чинників: активізація інфекції з одного боку і з іншого, звісно, ми. Зараз, як ніколи раніше, потрібно дослухатися до того, що було сказано відносно носіння масок, дистанції тощо», – наголосив головний державний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов.

На Рівненщині значно зросла кількість хворих на COVID-19.

«Друзі, ми бачимо антирекорди, як знову в Україні, так і в нашій області. 216 нових випадків є на Рівненщині, вперше зафіксовано смерть дитини, в якої було супутнє онкологічне захворювання, – зазначає перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін. – Вкотре закликаємо: будьте обережними, дотримуйтесь карантинних обмежень! Зберігайте соціальну дистанцію та використовуйте засоби індивідуального захисту! Велике прохання – утриматися від відвідування родичів у лікарнях. Ми робимо все можливе, аби зупинити цю біду. Бережіть себе та свої рідних».

Головний лікар Рівненської обласної дитячої клінічної лікарні Віталій Бойко розповів: «Хлопчик 13 років з Рокитнівського району поступив до Рівненської обласної дитячої лікарні. Це пацієнт з онкологічною патологією. При поступленні ПЛР та ІФА тести показали негативний результат, так само, як і в його рідних. Під час його перебування на стаціонарі в дитини виявили COVID-19. Лікування було здійснене згідно протоколу, всіма медикаментами пацієнт був забезпечений. Але, на жаль, сьогодні вночі хлопчик помер».
Нагадаємо, всього на Рівненщині з початку пандемії на коронавірус захворіло 12770 осіб. 170 випадків закінчилися летально. 10146 пацієнтів подолали хворобу.

Зараз Рівненський обласний лабораторний центр перевіряє ще 310 зразків.
Щасливе Рівне