04.10.2020, 10:40

Банківський рахунок тепер можна відкривати дистанційно

Щоб скористатися цим методом, потрібні ID-картка чи біометричний закордонний паспорт, смартфон і доступ до інтернету.
Під час дистанційного відкриття рахунку в банку відтепер не потрібно фізично пред’являти ID-картку або біометричний закордонний паспорт, якщо є цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія». Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Скористатися цим методом зможуть усі українці, які мають біометричні документи – ID-картку та закордонний паспорт. Для цього їм потрібно встановити застосунок «Дія» на свій смартфон та верифікуватися для отримання цифрового паспорта або закордонного цифрового паспорту за допомогою Системи BankID НБУ.

Що таке цифровий паспорт?

Цифровий паспорт – це цифровий аналог паперових документів у мобільному застосунку «Дія». У електронному вигляді відображається інформація, яку містить ID-картка та біометричний закордонний паспорт громадянина України[1]. Цифровий паспорт надійніший, ніж звичайний паперовий та не менш надійний, ніж його пластиковий аналог. Він дає можливість отримувати надійні дані про користувача з офіційних державних реєстрів.

Як відбуватиметься новий метод ідентифікації та верифікації клієнта?

Використовувати цей метод банк зможе після підключення до систем Міністерства цифрової трансформації.

Загалом процес виглядатиме так:
• банк запропонує потенційному клієнту ідентифікуватися в «Дії» через Систему #BankIDНБУ;
• після вдалої ідентифікації у клієнта відобразяться цифрові документи, відповідно до даних, що містяться в державних реєстрах;
• через захищені канали банк отримає дані клієнта та додатково здійснить його фотофіксацію методом розпізнавання реальності особи;
• після цього клієнт зможе користуватися послугами банку.
Крім того, аналогічно клієнт зможе поділитися копією цифрового паспорта або закордонного цифрового паспорта і у відділенні банку.
Це зменшить час обслуговування клієнта, адже не потрібно буде робити копії паспорта, як це відбувається зараз.

Які переваги нового методу?
Фактично на сьогодні – це єдина можливість для фінансових установ дистанційно перевірити ідентифікаційні дані громадян, що містяться в державних реєстрах.
Переваги цього методу:
• простота використання;
• надійність для банків – такі ідентифікаційні дані отримані з надійного джерела;
• діджиталізація процесів та пришвидшення обслуговування клієнтів банків.

Щасливе Рівне