15.10.2020, 09:23

Дослідники розповіли, де в Україні найчистіше повітря

Вчені назвали українські міста з найчистішим повітрям
У містах Горішні Плавні, Ізмаїл та Світловодськ якість порівняно найкраща — там в атмосфері найменше шкідливих домішок. А от у Маріуполі, Кам’янському та Одесі — найгірше серед українських міст повітря.
Про це зазначено в дослідженні Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, пише Громадське.

Установа на основі даних гідрометеорологічної служби вирахувала індекс забрудненості атмосфери для 39 міст України. Індекс вираховується за шістьма пріоритетними забруднювальними домішками — формальдегідом, діоксидом азоту, фенолом, фтористим воднем, оксидом вуглецю та завислими речовинами.

Найбільше концентрацій таких домішок виявили в Маріуполі, Кам’янському, Одесі, Дніпрі, Кривому Розі та Києві. У цих містах концентрація формальдегіду перевищувала норму у 2,3 раза, а діоксиду азоту — в 1,5 раза. А найбільш «чистими» містами стали Горішні Плавні, Ізмаїл та Світловодськ.

Дослідники зазначають, що індекс забрудненості повітря в українських містах за перше півріччя 2020 року знизився з «високого рівня» до «підвищеного рівня». У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забруднення повітря знизилося в 16 містах — зокрема в Дніпрі, Миколаєві та Луцьку. А в Кременчуці та Черкасах рівень забруднення, навпаки, зріс.
Щасливе Рівне