28.10.2020, 10:30

Вступна кампанія-2021: все, що потрібно знати абітурієнтам

Міносвіти оновило правила вступної кампанії у 2021 році
Міністерство науки та освіти України встановило умови прийому до вищих навчальних закладів у 2021 році. Указ про затвердження оновлених правил від 15 жовтня було оприлюднено на сайті відомства. Зазначається, що основний період вступу до вишів перенесено із серпня на липень. Майже всі категорії абітурієнтів зможуть подавати документи онлайн.

Абітурієнти технічних спеціальностей самі зможуть прийняти рішення: здавати обов'язкове ЗНО з української мови та літератури або тільки з мови. При цьому ЗНО з мови та літератури залишається обов'язковим для тих, хто вступає на гуманітарні спеціальності. Крім того, встановлено обмеження кількості заяв, які абітурієнт зможе подати на контракт - не більше 30.Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на медичні спеціальності будуть українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обрати біологію, хімію або фізику.

Сертифікати ЗНО приймають 2018-2020 років. Якщо конкурсним предметом є іноземна мова, вступник матиме право подавати сертифікат ЗНО з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд. Наступного року для більшості спеціальностей значно розширено перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.