Як доглядати вдома за хворим на COVID-19
Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.
Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.
Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.
Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом.
Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.
Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.
Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.
Уникайте обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.
Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.
Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.

Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.
Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування SARS-CoV-2.
УВАГА! Усі члени домогосподарства є контактними особами. У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря. Діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.
За матеріалами ЦГЗ МОЗ України.
До речі, МОЗ змінило стандарти надання медичної допомоги під час COVID-19 і скасувало додаткове тестування для завершення амбулаторного лікування.

Рівне прощається з Героями: завтра в останню путь проведуть Юрія Поліщука та Костянтина Опальчука

Завтра, 23 липня, місто Рівне проведе в останню путь двох військовослужбовців – солдата Юрія Поліщука та майора Костянтина Опальчука, які віддали своє життя за Україну.
переглядів: 137
Громада з Рівненщини отримала реабілітаційного обладнання на більше 1,7 мільйона гривень

Острозька громада отримала реабілітаційне обладнання на понад 1,7 мільйона гривень для підтримки військових та дітей з особливими освітніми потребами
переглядів: 123
Де відпочити з дітьми біля Рівного: місця для літнього вікенду на природі

Літо — найкращий час для сімейного відпочинку. Якщо ви шукаєте варіанти, де провести вихідні з дітьми неподалік Рівного, — ось добірка найпопулярніших локацій. Тут знайдуться варіанти як для тих, хто хоче релаксу в лісі, так і для тих, хто шукає активності, воду й контакт з тваринами.
переглядів: 369
Діти Героїв навчатимуться безкоштовно: держава оплатить контракт

Уже з початком нового навчального року держава повністю покриє вартість навчання студентам-контрактникам І–ІІІ курсів, які є дітьми загиблих або постраждалих учасників бойових дій.
переглядів: 271
Рівненські ветерани — серед найсильніших: 15 медалей на «Звитязі Нескорених»

П’ятнадцять медалей і десятки надихнутих сердець — саме таким став результат виступу рівненської команди ветеранів «Неможливого не буває» на Всеукраїнських змаганнях «Звитяга Нескорених».
переглядів: 312
Реклама