Як доглядати вдома за хворим на COVID-19
Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.
Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.
Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.
Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом.
Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.
Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.
Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.
Уникайте обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.
Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.
Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.

Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.
Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування SARS-CoV-2.
УВАГА! Усі члени домогосподарства є контактними особами. У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря. Діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.
За матеріалами ЦГЗ МОЗ України.
До речі, МОЗ змінило стандарти надання медичної допомоги під час COVID-19 і скасувало додаткове тестування для завершення амбулаторного лікування.

Як посіяти редиску, щоб мати багатий врожай: корисні поради господиням

Завдяки цим простим, але важливим порадам, ви можете отримати смачний і багатий врожай редиски, який порадує вас і вашу родину.
переглядів: 154
Благовіщення 2025: коли відзначають одне з найбільших православних свят

25 березня за новоюліанським календарем ми відзначаємо велике свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, на згадку євангельської події, коли посланець Божий, архангел Гавриїл, сповістив Діві Марії благу, радісну звістку про те, що Вона стане Матір’ю Спасителя.
переглядів: 315
Жахливі наслідки війни: 604 дитини загинули через агресію рф

Більше ніж 2421 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. Станом на ранок 24 березня 2025 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 604 дитини загинули та понад 1817 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
переглядів: 185
Українські підлітки створили підпільний книжковий клуб в окупації

В одному з тимчасово окупованих міст України група підлітків організувала таємний книжковий клуб, де обговорює українську поезію та прозу, яку намагається заборонити російська влада.
переглядів: 377
Рівне підтримує незламних: реабілітація захисників у басейні

У Рівному триває реалізація проєкту «МВС Незламні», спрямованого на фізичну реабілітацію поранених захисників України.
переглядів: 388