01.11.2020, 20:30

Вчені виявили зв’язок між тривалістю сну і довголіттям

Дослідження показують, що неправильне співвідношення між періодами сну і неспання може скоротити тривалість життя. Надлишковий сон пов’язаний з ожирінням, хворобами серця і ранньою смертю.
Видання WebMD повідомило, що люди, які сплять по 9-10 годин щоночі, на 21% частіше страждають від надмірної ваги в порівнянні з тими, хто спить 7-8 годин на добу.

Зв’язок між сном і ожирінням залишався незмінним навіть тоді, коли бралися до уваги споживання їжі і фізичні вправи. Чоловіки з розміром талії 94 см вважаються огрядними, як і жінки з окружністю талії 80 см, - пише "Свідок".

Ожиріння може призвести до небезпечних для життя станів, таких як діабет 2 типу, рак молочної залози і кишечника, а також інсульт. А це скорочує час життя на 3-10 років.

WebMD цитує ще одне дослідження, яке пов’язує надлишковий сон з серцевими захворюваннями. У ньому взяли участь майже 72000 жінок, чиї звички сну були проаналізовані фахівцями.

Вчені відзначили, що жінки, які спали 9-11 годин на добу, були на 38% більш схильні до ішемічної хвороби серця-основною причиною смерті у Великобританії, коли кровопостачання серця блокується або переривається жировими відкладеннями в коронарних артеріях – процес, відомий як атеросклероз.

Лікарі кажуть, що існує безліч психологічних причин, за якими людині не вистачає мотивації вставати з ліжка. Це може включати депресію, стрес, тривогу. Пробудження під бадьору музику може спонукати людину почати свій день раніше, ніж якби він почув більш неприємний звук. Відповідальність за когось іншого-хороший мотиватор, який може включати в себе ранкову телефонну розмову з коханою людиною, прогулянку або вигул собаки.

Ще один трюк полягає в тому, щоб зосередитися на приємних подіях, які з нетерпінням очікуються. Це може бути так само просто, як смачний сніданок, перший ковток чаю або кави, приємне відчуття після тренування.
Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ