06.11.2020, 10:30

Як уряди в різних країнах світу реагують на другу хвилю СOVID-19

Станом на ранок 6 листопада у світі інфекцією, викликаною новим коронавірусом SARS-CoV-2, заразилися вже понад 48,6 мільйона осіб.
Про це інформує Урядовий кур’єр. Як протидіють стрімкому поширенню коронавірусу уряди інших держав?

Німеччина

У Берліні почали діяти нові правила для осіб, які повертаються із зон ризику. Термін самоізоляції скорочено з 14 до 10 днів. Сенат Берліна виділив 4,5 мільйона євро для закупівлі мобільних систем очистки повітря і модернізації системи вентиляції шкіл, яка має запобігти поширенню COVID-19 повітряно-крапельним шляхом. Сенат Дюссельдорфа запровадив масковий режим майже в усьому місті, за винятком парків, лісів та кладовищ.

Велика Британія

Ліверпуль стане першим містом в Об'єднаному Королівстві, де відбудеться масове тестування на COVID-19 зареєстрованих мешканців і тих, хто офіційно працевлаштований у місті. Це має сприяти ідентифікуванню безсимптомних інфікованих на коронавірус, щоб змусити їх самоізолюватися заради зменшення поширення COVID-19 в конкретній місцевості, повідомили в уряді.

Швейцарія

Влада деяких швейцарських кантонів продовжує вводити на своїй території суворіші заходи стримування епідемії. У франкомовному кантоні Во із 4 по 30 листопада 2020 року припинили роботу всіх державних установ, кафе, ресторанів, барів (окрім закладів харчування, що розташовані у готелях), музеїв, басейнів, кінотеатрів, театрів, фітнес клубів та тренажерних залів.

Канада

Уряд провінції Онтаріо представив нову систему для введення або скасування коронавірусних обмежень. Певному регіону, залежно від рівня поширення вірусу, будуть присвоювати одну із п’яти зон. «Зелена» – не більше 10 випадків на 100 тисяч осіб протягом тижня, позитивних тестів – менше 1%; «жовта» – від 10 до 40 випадків на 100 тисяч осіб протягом тижня, відсоток позитивних тестів – від 1 до 2,5 %; «помаранчева» – від 40 до 99 випадків на 100 тисяч осіб протягом тижня, відсоток позитивних тестів – від 2,5 до 9,9%; «червона» – 100 нових випадків на 100 тисяч осіб протягом тижня, відсоток позитивних тестів – понад 10%. «Сіра» зона вводиться, якщо тенденція до погіршення зберігається навіть після вжиття обмежувальних заходів. Це передбачає закриття підприємств та оголошення в регіоні надзвичайного стану.

Туреччина

У Туреччині прийнято рішення закривати після 22.00 всі кафе, ресторани, перукарні, театри та інші види сфери послуг. Також мешканцям Стамбула з метою попередження поширення інфекції рекомендовано не виїжджати з міста у зв’язку з найбільшою кількістю випадків ураження саме в цьому місті.

Ірак

Влада закликала тих, хто одужав від коронавірусу, здати плазму крові через 28 днів, щоб допомогти іншим хворим у важкому стані.

Азербайджан

За оцінкою МОЗ країни, зростає кількість безсимптомних чи з легкими симптомами хворих, у яких виявлений позитивний результат і які проходять лікування в домашніх умовах. У таких випадках МОЗ рекомендує у разі появи перших симптомів інфікування негайно звернутися в Колл-центр «814» або безпосередньо до дільничного лікаря. Тим, хто лікується вдома, надається спеціальний вітамінний комплекс. При цьому дільничні лікарі двічі на день телефонують цим пацієнтами і спостерігають за їхнім станом здоров’я. Пацієнти з COVID-19 у домашніх умовах лікуються тільки комплексом вітамінів, без застосування інших препаратів і медичних втручань. Це вітаміни C і D, цинк, селен, магній і парацетамол. Препарати доставляють безпосередньо до місця проживання пацієнтів і приймаються хворими протягом 15–20 днів.

Грузія

Згідно із заявою мера Тбілісі, з 5 листопада 2020 року в столиці будуть закриті всі дитсадки. Обмеження діятиме доти, поки епідеміологічна ситуація не покращиться.