07.11.2020, 10:30

"Лікарня – це не санаторій" - Степанов нагадав стандарти лікування COVID-19

У яких випадках і за якими показаннями людину з коронавірусною хворобою або підозрою на COVID-19 везуть у лікарню, а коли пацієнт лікується вдома.
Під час щоденного брифінгу в МОЗ міністр охорони здоров’я Максим Степанов підкреслив: госпіталізація пацієнтів із підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19 відбувається виключно за медичними показаннями.

“Важливо нарешті усвідомити, що у нас немає поняття “хочу госпіталізуватися”. Лікарня – це не санаторій. Для госпіталізації є низка показань. Усі вони вказані у Стандартах надання медичної допомоги “Коронавірусна хвороба (COVID-19)”, які розроблені кращими лікарями країни та затверджені МОЗ”, – наголосив Максим Степанов.

Діагностика COVID-19: що МОЗ пропонує, крім ПЛР-тестів

Госпіталізація за клінічними критеріями показана хворим з підозрою чи підтвердженим COVID-19 у разі наявності щонайменше однієї з перелічених ознак:

- частота дихання менша ніж 10 або більша ніж 30 дихальних рухів;

- сатурація під час вимірювання пульсоксиметром нижча ніж 92%; порушення свідомості (за шкалою AVPU все, крім А);

- пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають тяжку супутню патологію (тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжка хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність) в стадії декомпенсації.

Міністр також зауважив, що у кожній лікарні є внутрішньолікарняна інфекція, й без наявних показів до госпіталізації пацієнту безпечніше лікуватися вдома.

Як відрізнити симптоми коронавірусу та "звичайного" грипу й застуди

Міністерство охорони здоров'я України 2 листопада запустило роботу контакт-центру з протидії поширенню COVID-19. Зателефонувавши за номером 0-800-60-20-19, кожен громадянин може отримати офіційну та вичерпну інформацію з усіх питань щодо коронавірусу.

Тим часом на Рівненщині для нових хворих з COVID-19 готують додаткові ліжка з киснем.
Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини