Бразилець відшукав родичів на Волині
Текст допису подаємо без змін та правок:
«Привіт усім. Мене звати Андре Вам Бік, і у вересні я опублікував на цій сторінці пошук своєї родини в Україні. І зараз я хочу поділитися хорошими новинами – я зустрів свою сім’ю. Пошуки мали багато наслідків, і завдяки цьому я зміг знайти членів своєї родини. Дякую усім, хто коментував та поділився моїм дописом. Українці дуже ввічливі та доброзичливі, щиро дякую всім, ви здійснили мою мрію.
Мої прабабуся та прадідусь в 1935 році виїхали з села Смідин та приїхали до Бразилії в пошуках кращого життя, бо на той час Волинь належала Польщі, а в регіоні було багато конфліктів. Мої прадідусь та прабабуся спочатку зіткнулися з багатьма труднощами тут, у Бразилії, але вони були прекрасними фермерами й процвітали тут.
Є багато історій про пригоди мого прадіда і прабабусі, але це неможливо розповісти лише одним постом, потрібно було б написати книгу. Мій прадід хотів повернутися в Україну близько 1960 року, але це було неможливо, оскільки сім’я була великою, у нього тут вже було 7 дітей. До початку 1980-х років між бразильською та українською сім’ями було листування, але після цього мій прадід помер. Ніхто інший не міг писати українською мовою і сім’ї втратили контакт.
На жаль, я не знав свого прадіда, який помер ще до мого народження. Моя прабабуся померла у 2002 році, коли мені було лише 8 років. Коли я розпочав пошук, не було ні слідів та адрес з України, ні імен людей, оскільки документи та листи були загублені. Єдиними спогадами були історії, які моя прабабуся розповідала про Україну. Зараз, у 2020 році, завдяки Богу, українцям та інтернету мені вдалося знайти членів родини. Сім’я моєї прабабусі живе в селі Смідин та столиці Києві, а сім’я мого прадіда живе в місті Ковелі та селі Кругель. Один двоюрідний брат моєї бабусі ще живий, і у мене багато двоюрідних братів. Сім’я мого прадіда в Україні досі зберігає листи та фотографії, надіслані ним у минулому столітті.
Багато людей запитують мене, чому мені було цікаво шукати предків в Україні. Відповідь полягає в тому, щоб знати своє коріння в Україні, оскільки я маю українську кров, і мій обов’язок – знати історію своїх предків і вшановувати її. Україна – неймовірна країна, український народ войовничий і мужній, пишайтеся цим. На жаль, мій прадід помер, перш ніж побачити незалежну Україну, але зараз я є свідком вільної України, чого прагнули досягти наші предки. Треба пишатися цим!
Через декілька років я поїду в Україну і особисто познайомлюсь з родиною, вони мені дуже подобаються, ми щодня спілкуємось в Інтернеті. Але до поїздки мені потрібно заощадити гроші (це дуже багато грошей) на поїздку та ще більше вивчати українську мову. Пізнати Україну – це моя мрія. Слава Україні!

205 українських захисників повернулися з полону додому

Сьогодні Україна зустріла своїх Героїв: з російського полону повернулися 205 захисників, які віддали всі сили обороні нашої держави.
переглядів: 237
Помер український письменник Валерій Шевчук

Про смерть знаного українського майстра слова стало відомо сьогодні, 6 травня.
переглядів: 286
ФОТО: наслідки удару росії по ринку "Барабашово" у Харкові

На найбільшому ринку у Харкові — "Барабашово" сьогодні, 6 травня зайнялася пожежа. Вранці по ньому вдарили російським "Шахедом".
переглядів: 273
"Резерв+" розширює функціонал: відстрочка, інвалідність та причини порушення обліку вже доступні в бета-версії

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко повідомила про значне розширення функціоналу мобільного застосунку "Резерв+", призначеного для військовозобов'язаних, резервістів та призовників.
переглядів: 398
Українські журналісти отримали престижну міжнародну премію "Золоте перо свободи 2025"

Незважаючи на повномасштабну війну, постійні загрози, ракетні обстріли та ризик для власного життя, українські журналісти продовжують мужньо виконувати свій професійний обов'язок, інформуючи світ, проводячи розслідування та фіксуючи історію. Їхня стійкість стала символом свободи слова для всього світу.
переглядів: 412