28.11.2020, 09:00

Вшанування жертв голодоморів: коли рівнянам запалити свічу пам'яті

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Рівнян закликають теж долучуитися до акції та запалити свічу пам'яті.
Голодомор 1932–1933 років — це масовий, навмисно організований радянською владою голод 1932–1933 років, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР (землі сучасної України за винятком семи західних областей, Криму і Південної Бессарабії, які тоді не входили до УСРР) та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Він був спрямований на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Зимові свята: скільки днів рівняни відпочиватимуть у грудні

Впродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, але й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу.
Національний пам'ятний день в Україні припадає на четверту суботу листопада. Цього року це 28 листопада.

Так, цього дня о 16.00 оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, до якої варто долучиттся усім рівнянам. На території України 28 листопада приспустять Державний прапор України, а також запрошують запалити на підвіконнях своїх осель свічку у пам’ять про вбитих голодом.