25.12.2020, 11:55

Китай готовий постачати Україні вакцину від COVID-19 – Кулеба

Україна веде переговори з Китаєм про постачання вакцини від коронавірусного захворювання COVID-19, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Вони готові її постачати. Конкретною інформацією володіє Міністерство охорони здоров’я, ми їм допомагаємо зараз, щоб відбулися певні контакти між представниками МОЗ і представниками компанії-виробника», – сказав Кулеба в ефірі телеканалу «Україна 24» 24 грудня, - пише "Радіо Свобода".

Про якого саме виробника вакцини йдеться і що це за вакцина – міністр не уточнив.

За даними агентства AP, Китай має шість вакцин-претендентів від COVID-19, які перебувають на останній стадії випробувань, і є однією з небагатьох держав, що може виробляти значні запаси вакцин. При цьому, зазначає видання, скандали довкола вакцин у минулому можуть викликати сумніви щодо дієвості китайських щеплень.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що українська влада інтенсифікує переговори зі світовими фармацевтичними компаніями й урядами інших країн, щоб прискорити постачання в Україну якісної й перевіреної вакцини від COVID-19.

За словами Зеленського, МОЗ проводить переговори з багатьма західними партнерами: «і Moderna, і AstraZeneca, і з китайськими виробниками, і з європейськими виробниками про постачання вакцини».