Що таке Святки?

Про відзначення святок з перших віків християнства згадує святий Єфрем Сирін, святитель Амвросій Медіоланський та святитель Григорій Ниський, а згідно з уставом преподобного Сави Освяченого (VI століття після Різдва Христового) у період святок немає посту (навіть у середу та п’ятницю), а також не здійснюються земні поклони ані в храмах, ані в келіях. А ще в цей період не звершується Таїнство Шлюбу. Зазначимо, що у сам день Навечір’я Богоявлення (Хрещенський Святвечір), 18 січня, Церквою встановлено піст.
Пам’ятаймо, що святкові дні ми маємо присвячувати в молитві Господу та звершувати добрі справи для ближніх. Тож беручи приклад з перших християн, проведімо святки з особливим благоговінням, творячи милостиню для потребуючих, щоби з радістю та користю для душі прославляти Господа. Христос народився! Славімо Його!
Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ в мережі Фейсбук.
Нагадаємо, Подія Різдва Христового є радісною для земного та небесного світу. Які православні свята будуть у січні?

Різдвяні святки, Святки, Православна Церква України, ПЦУ, життя
Вербна неділя 2025: коли святкуємо, традиції та значення свята

За тиждень до світлого свята Великодня, християни східного обряду відзначають Вербну неділю, або Вербницю. У 2025 році цей важливий день припадає на 13 квітня, знаменуючи собою початок Страсного тижня – періоду найсуворішого посту та глибоких роздумів перед Воскресінням Христовим.
переглядів: 216
Пишний вівсяний омлет з яблуком а-ля пиріг - ідеальний варіант сніданку вихідного дня

Пухкий вівсяний омлет — унікальний сніданок, який варто подати, коли вранці у вас буде більше часу.
переглядів: 213
Завтра Рівне прощається із двома Захисниками

Завтра у Рівному попрощаються із двома захисниками України – Романом Трофимчуком та Дмитром Карлюком
переглядів: 365
Що значить слово "Амінь"

Одним із найпоширеніших слів у богослужінні святої Церкви є слово «амінь». Воно – найвідоміше з тих, що незмінними перейшли у всі переклади Біблії.
переглядів: 288
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 1263