15.01.2021, 12:05

Смертельна ДТП на Рівненщині: судові засідання тривають

В середині квітня 2020 року сталася смертельна аварія на автодорозі «Городище-Рівне-Старокостянтинів» поблизу села Великий Житин Рівненського району.
Як повідомляло ОГО, слідчо-оперативна група встановила, що 37-річний водій автомобіля «BMW-520 I», житель Рівного, не надав перевагу у русі та допустив зіткнення із автомобілем марки «ВАЗ» під керуванням 49-річного рівнянина.

Внаслідок зіткнення від отриманих травм загинула пасажирка «ВАЗівки» - восьмимісячна дівчинка, а її 19-річну матір із політравмою та переломом тазу госпіталізували до Рівненської обласної клінічної лікарні. Водії у автопригоді не постраждали, відповідно до освідування вони були тверезі.

Нині підозрюваний у тому, що спричинив ДТП, перебуває у слідчому ізоляторі, для нього перед цим обрали такий запобіжний захід.

30 липня, в стінах Рівненського районного суду Рівненської області відбулося підготовче судове засідання, яке передує розгляду справі по суті.

Уже в вересні було засідання по суті. В ході засідання сторона постраждалих оголосили про те, що подаватимуть позов щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Прокурор тоді подала клопотання до суду про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Зокрема, серед перелічених аргументів в обґрунтуванні необхідності продовжити саме тримання під вартою, прокурор в тексті свого клопотання наголосила, що це потрібно, аби обвинувачений, між іншим, не мав можливості впливати на свідків, змінювати або знищувати докази. Захисники обвинуваченого подали заперечення щодо цього. На словах адвокати наголосили, що їхній клієнт не збирається чинити жодних протиправних дій з метою впливу на хід судових засідань. У цьому ж гаряче запевнив і сам обвинувачений. У своєму рішенні суд залишив обвинуваченого за ґратами як запобіжний захід.

У своєму рішенні суд залишив обвинуваченого за ґратами як запобіжний захід.

Під час наступних судових засідань відбувався допит постраждалої сторони - з'ясовували не тільки події аварії, які вони встигли побачити, але й також були дискусії щодо того, наскільки і як була убезпечена під час руху дитина, яка пізніше загинула. Особливий акцент сторона захисту робила на тому факті, наскільки надійно і як було зафіксоване місце, де сиділо дитя.

Суд також залишив обвинуваченого за ґратами у якості запобіжного заходу.


Варто також нагадати, що згідно з Законом України, вину та міру відповідальності за неї має встановити суд.
Щасливе Рівне