Подати
оголошення

27.01.2021, 15:31

У Рівному жінка померла після домашніх пологів із «духовною акушеркою»

34-річна жінка померла у Рівненській лікарні ввечері 23 січня, куди потрапила після домашніх пологів.
Разом із нею у квартирі був чоловік, сестра та подруга-мусульманка з Києва. Правоохоронці розпочали розслідування.

Головна лікарка пологового будинку Світлана Муравська розповіла "Суспільному", що у породіллі була анемія і вона була вегетаріанкою. Також вона зазначила: від лікування та деяких медичних обстежень в амбулаторних умовах рівнянка відмовлялась, що засвідчила документально.

"Зі слів родичів, жінка народила о 15:15 під час домашніх пологів. До пологового будинку її доставила швидка о 18:20 в агонуючому стані, тобто практично мертвою. Врятувати її не вдалося", – повідомила Світлана Муравська.

Померла жінка внаслідок кровотечі, яка не припинялася протягом трьох годин після пологів.

Головна лікарка розповіла:

"Разом з рівнянкою на домашніх пологах була так звана "духовна акушерка"... Духовна акушерка – це людина без медичної освіти, яка вважає, що вміє та знає, як приймати пологи, як вони повинні проходити. Але така самовпевненість вартує породіллям життя, як у цьому випадку, адже за допомогою звернулися надто пізно".

Світлана Муравська зазначила, що не варто плутати духовних акушерок з доулами, бо останні – це помічниці при пологах або партнерки, які готують вагітну до пологів та супроводжують їх у медичних закладах під час самих пологів.

"Навіть під час карантину у закладах, в яких народжують, є практика партнерських пологів з чоловіками чи доулами. За останні 20 років це перший випадок у нашому регіоні, коли жінка свідомо пішла на домашні пологи, відмовившись від кваліфікованої медичної допомоги. Хто винен у цьому випадку буде з'ясовувати поліція", – сказала лікарка.

Про випадок правоохоронці дізналися від медиків. У пресслужбі Національної поліції зазначили, що за фактом смерті породіллі розпочали досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією "умисне вбивство з відміткою "нещасний випадок". Питання про остаточну правову кваліфікацію вирішуватимуть після всіх процесуальних дій.

Про породіллю відомо, що пологи у неї були другими. Першу дитину жінка народила у медзакладі іншого міста. Вдруге вона народила хлопчика вагою 4 кілограми 570 грамів. Він знаходиться у пологовому будинку під наглядом лікарів.