Подати
оголошення

29.01.2021, 14:10

У Рівному буде Хоральний кортеж

В рамках фестивалю “Органний собор” відбудеться однойменний концерт «Хоральний кортеж». Це сольний органний концерт Юлії ЛАНДАУ – орган (Київ)
Перед кожним з органістів, які є учасниками цьогорічного зимового фестивалю «Органний Собор» стояло не просте завдання знайти відповідну тональність власного виступу в якому сакральна тема набула б неповторного значення. Юлія Ландау своєю програмою возвеличує Господа в урочисто-піднесеному стилі. Це не просто Хорал Ангельських голосів, які звучать з труб чудового органа: це і дзвони, і урочисті фанфари, і скандування слави в особливій молитві – Літанії, і тихе звернення душі: «До тебе взиваю Господи….»

Початкову музичну та загальну освіту Юлія Ландау отримала у м. Славутич, органну освіту здобула у Києві в школі мистецтв в органному класі заслуженої артистки України Ольги Дмитренко.

За час навчання брала участь в майстер-класах професорів: Моцартеума – Х. Метцгера (Зальцбург), Вищої школи музики – М. Віллінгера (Нюрнберг), Ж. Б. Моно (Париж) та отримала від них блискучі відгуки. На професійне зростання органістки вплинуло знайомство з історичними органами Австрії, Німеччини та Польщі під час запрошень для концертів та перебування в цих країнах.
Органістка веде активну концертну діяльність в органних залах України, просвітницьку роботу в рідному місті та благодійну діяльність у католицьких та лютеранських храмах України та за кордоном. У 2018 році завдяки її ініціативі та ентузіазму місто Славутич отримало новий цифровий концертний орган, після чого органні та камерні концерти стали систематичними; вона є організатором, натхненником і керівником муніципального проекту “Центр органної музики” в Славутичі. Виконавській манері Юлії Ландау притаманне делікатне ставлення до авторського задуму, намагання розкрити слухачам музичність твору, витонченість та чутливість, ніжність та пристрасть.
У репертуарі органістки представлені твори від зарубіжних композиторів XVII століття до сучасних українських. Особливе місце в репертуарі займає органна симфонія «Чорнобиль» Мікаела Тарівердієва, написана під враженням від подорожі в зону відчудження Чорнобильської АЕС після катастрофи, очним свідком якої була в дитинстві Юлія Ландау.

Програма концерту:

Й.С.Бах Токата і фуга фа мажор BWV 540

Луї В’єрн Cathedrales

Богдан Котюк Дорога до Небес

Фелікс Нововейський Різдвяна Фантазія

Й.С.Бах Хоральна прелюдія “Ich ruf’ zu Dir” BWV 639

Й.С.Бах Хоральна прелюдія “Wenn wir in höchsten Nöthen sein” BWV 641

Богдан Котюк Фанфари

Марсель Дюпре Кортеж і Літанія


ФЕСТИВАЛЬ «ОРГАННИЙ СОБОР»


Починаючи з кінця 80-х років ХХ ст. органний зал Рівненської обласної філармонії є не лише осередком класичної музики, але й центром міжнародних культурних подій. Адресою Рівненського залу камерної та органної музики не випадково є вулиця Соборна 137. Адже тут по всій довжині вулиці розташувалися одразу 3 собори. На Соборній вже віками вирує духовне життя .

Тут розташований не тільки Свято-Покровський православний кафедральний собор і римо-католицький храм Святих Апостолів Петра і Павла та Божого Милосердя, але й неоготична кам’яна споруда храму Святого Антонія, спорудження якої було завершене у 1900 році за проектом архітектора К. Войцеховського. Його було зведено на місці декілька разів відновлюваного першого дерев’яного костелу Успіння Пресвятої Богородиці (сер. XVI ст.).

Але перед агресією комуністичного режиму та його боротьбою з релігією храм встояти не зміг. На початку 1950-х його остаточно закрили, майно розграбували, вежі центрально фасаду й унікальне внутрішнє оздоблення (вітражі, фрески, крипти, орган) знищили. Сама кам’яна споруда храму Святого Антонія була віддана під потреби кінотеатру.

Костел Святого Антонія не встояв, але збереглася його неймовірна неоготична архітектура, неповторна аура й унікальна акустика. Завдяки усьому цьому, а ще – ініціативі культурної інтелігенції Рівного та виготовленому моравською фірмою “Rieger-Kloss” (“Ріґер-Кльосс”) унікальному органу, який складається із 4000 труб, у храмі в 1987 році було відкрито Зал камерної та органної музики. Тепер тут постійно відбуваються концерти, а взимку – вже протягом кількох років – проходить Фестиваль «Органний собор». Слово СОБОР означає зібрання людей, але водночас відповідає і грецькому визначенню «церква».

Квитки в касі органного залу (каса працює з 18 січня)

Концерт відбудеться 31 січня о 17.00.

Забронювати квитки можна за тел.: 0677501359, 0969631165

Нагадаємо, у Рівному лунали Ангельські труби та Сердечні струни