04.02.2021, 20:00

Яку розсаду садити у лютому: корисні поради

Які овочі варто висадити на розсаду вже у лютому
Почався лютий, а це дуже вдалий час для посадки цілого ряду овочевих культур, інформує Ukr.Media.

Отже, що садимо:

Пізні сорти солодкого перцю краще посадити ще в лютому. Середньостиглі перці можна посадити на 2 тижні пізніше. Насіння відразу сійте в касети або невеликі горщики з подальшою перевалкою молодої розсади в більш просторі ємності. Перший час вкрай важливе досвідчування — спочатку по 14-16 годин, після появи 2-4 справжніх листів — по 10-12 годин. Прищипка над 7-8 листом дозволяє перцю наростити більш гіллястий кущ, який дасть більший урожай.
Селера — незамінна і дуже корисна приправа, яку ми використовуємо як доповнення до літніх овочевих салатів і гарячих бутербродів з сиром. Розвивається ця рослина досить повільно, тому розсаду краще посадити ще в лютому. У ґрунт висаджують саджанець у фазі 5 листочків віком близько 70 днів. Попередньо замочене насіння селери краще сіяти в торф’яні таблетки. Щоб розсада не витягувалася, потрібне хороше освітлення.
Баклажани сіють з 20-х чисел лютого до середини березня залежно від термінів дозрівання конкретного сорту. Як і перці, баклажани погано переносять пересадку, тому насіння слід відразу сіяти в окремі невеликі стаканчики. Коли розсада підросте, її обережно перевалюють в більш просторі ємності. Як і перці, ці рослини дуже вимогливі до освітлення, тому рекомендоване аналогічне досвідчування. Важливо, щоб розсада не переростала, оскільки молоді саджанці набагато краще переносять пересадку на постійне місце.
Насіння томатів, яке потім буде висаджене в теплицю, можна починати сіяти на розсаду починаючи з кінця лютого. Садять помідори в розсадні ящики або торф’яні таблетки (останні дають виграш за термінами в 7-10 днів). Пікіровку роблять на стадії 2 справжніх листочків (якщо сіяли в торф’яні таблетки, то відразу після того, як з’являться корінці із зовнішнього боку оболонки). Перші 3 дні після появи сходів краще організувати цілодобове досвідчування, в подальшому буде достатньо 14-16 годин додаткового освітлення.
З кінця лютого починають сіяти цибулю. На розвиток розсади потрібно близько 2 місяців. Аж до висадки в ґрунт вона буде залишатися компактною. Сіяти насіння краще в пластикові коробки. Відстань в ряду — 1,5 см, міжряддя — по 3 см. Оскільки насіння цибулі важко сходить, перед посівом його краще замочити в теплій воді (+40 C), 3-4 рази змінюючи воду і поступово знижуючи її температуру до кімнатної.

Під час посадки насіння на розсаду йдіть від зворотного. Прикиньте, коли розсада повинна бути висаджена в ґрунт, потім відрахуйте кількість днів, необхідних для її повноцінного розвитку, і додайте час на проростання насіння.