14.02.2021, 09:00

День святого Валентина: як виникло свято закоханих та які воно має традиції

День усіх закоханих традиційно відзначають - 14 лютого. У 2021 році свято припадає на неділю, тому можна святкувати впродовж усього дня.

День усіх закоханих має дуже романтичну історію походження. Символiчним «талісманом» усіх закоханий вважають Святого Валентина, котрий жив у III столітті в місті Терні, що розташоване в італійській провінції Умбрія. Так, одна із найпопулярніших легенд розповідає, що у 269 році римський імператор Клавдій II готувався до завоювання світу, але його армії не вистачало воїнів.

Причиною цього він вважав сімейне життя, яке нібито відволікає солдатів від армії. На думку імператора, одружений легіонер набагато більше думає про те, як прогодувати власну родину, ніж про славу імперії. Тому Клавдій II видав наказ, згідно з яким солдатам заборонялося одружуватися впродовж усієї військової служби.

Попри наказ імператора, солдати продовжували одружуватися, а допомагав їм у цьому молодий священик Валентин. Дізнавшись про це, імператор розлютився й прирік його на страту. Очікуючи виконання вироку, Валентин закохався у сліпу дочку тюремника. Маючи медичні знання, він вилікував сліпоту дівчини.
У ніч на 14 лютого закоханий Валентин написав коханій красиве зізнання в любові, якого підписав "Від твого Валентина". А вранці смертний вирок було виконано.Cаме з цього часу виникла традиція писати в День закоханих любовні записки — «валентинки». Листівку-валентинку часто роблять у формі сердечок. Також ці листівки оздоблюють різноманітними квітами, ангелами, поцілунками.


Україні і країнах СНД вперше святкувати День закоханих почали в 90-х роках. Просте й в одночас романтичне свято швидко полюбилось молоді і не тільки. Сьогодні його відзначають люди всіх поколінь. Адже це чудовий привід подарувати подарунок і зізнатися в любові.Прикмети та повір’я на 14 лютого

Звісно ж, одним із головних повір’їв Дня святого Валентина є те, Якщо весілля або заручини цього дня обіцяють довге й щасливе життя.

Також вважається, що, якщо цього дня закохана пара дасть обопільну клятву вірності – жодні спокуси не зможуть зруйнувати їхній союз.

Молоді дівчата зранку 14 лютого виходять на вулицю і дивляться в небо: якщо бачать багато-багато птахів – то і залицяльників буде багато.

Аби дізнатися ім’я судженого, дівчині потрібно вийти на вулицю і запитати ім’я першого зустрічного чоловіка – так зватимуть її коханого. Якщо ж чоловік не назве свого імені – то заміжжя відбудеться нескоро.

Якщо перший, хто подзвонить дівчині цього дня, буде її коханий, то весь рік, аж до наступного свята Дня святого Валентина, вона буде перебувати в нерозривному зв’язку з цією людиною.


Рівненська синопткиня розповіла, якою буде погода у День закоханих
Щасливе Рівне