09.04.2021, 09:55

Як варити картоплю: секрети приготування

Картопля точно є на кожній кухні. Варена, запечена чи жарена – з неї можна приготувати безліч страв, додавати в супи чи готувати салати. Як правильно зварити картоплю або пришвидшити процес її приготування - розповідає unian.ua.
Загальні поради для варіння картоплі

- Для варіння потрібно підбирати бульби однакового розміру, інакше вони зваряться нерівномірно.
- Якщо вам потрібно зварити картоплю якомога швидше, поріжте її на дрібні шматочки.
- Для приготування пюре вибирайте крохмалисті сорти - вони добре розварюються.
- Щоб зрозуміти, до якого типу відноситься овоч, розріжте його на дві частини і потріть їх. У крохмалистої картоплі половинки злипнуться, а у не крохмалистої з'являться краплі води.
- Щоб варена картопля була смачною, перед варінням можна покласти в воду лавровий лист або зубчик часнику.
- Щоб картопля зварилася швидше, у воду покладіть шматочок вершкового масла. Так час варіння скоротиться на 5 хвилин.


Як варити очищену картоплю

фото ua.depositphotos.com<br />
<br />
фото ua.depositphotos.com


Ретельно очистити картоплю від шкірки і всіх вічок. Великі бульби нарізати на кілька частин. Покласти картоплю в каструлю і повністю залити холодною водою. Якщо вам потрібно, щоб картопля не розварилася, додайте 1 столову ложку оцту на 1 л води. Поставте каструлю на великий вогонь і зменшіть його до середнього, коли вода закипить. Ціла очищена картопля вариться 20-25 хвилин, дрібно нарізана - 15-20 хвилин. Після приготування злийте всю воду, інакше картопля розвариться.


Як варити картоплю в мундирі


Цей спосіб приготування вважається найкориснішим. У шкірці картоплі містяться вітаміни A, B1, B3, B6, білки, клітковина, калій, залізо та інші мікроелементи.

- Щоб картопля проварилась рівномірно, постарайтеся підібрати бульби однакового розміру. Гарненько вимийте їх від бруду (краще зробити це жорсткою щіточкою) і проколіть зубочисткою в декількох місцях, щоб шкірка не лопалася. Покласти в каструлю і залити водою так, щоб рідина повністю її покривала. На 1 л води покласти 0.5 ч.л. солі. Накрити каструлю кришкою і поставити на сильний вогонь. Після закипання картоплю варять на середньому вогні 20–25 хвилин. Дуже молоді бульби варяться 15 хвилин, а старі овочі готуються 30 хвилин. Готовність можна перевірити, проколовши бульбу виделкою.

Додамо, при варінні картоплі потрібно дотримуватися правильної температури.


Щасливе Рівне