Сьогодні - Похвала Пресвятої Богородиці
Здавна Пресвята Богородиця була Непереможною Воєводою для багатьох і захищала у найскрутніші моменти. Одна з найвідоміших історій оповідає нам про те, як у 626 році вороги готувалися штурмувати Константинополь. У ніч, коли загарбники із моря та суші вирушили на столицю, Патріарх Сергій разом із жителями міста благав про спасіння і захист від небезпеки, носячи на руках ікону з ликом Богородиці. Їхні молитви були почуті: через страшну бурю судна нападників були знищені, а решта ворогів були вимушені втекти. Тоді вдячний за порятунок від смертельної загрози народ у Влахернському храмі виголосив урочистий гімн: «Непереможній Воєводі – переможнії ми, звільнившися від бід, вдячні пісні підносимо Тобі, раби Твої, Богородице…!»
Відтоді у пам’ять цієї події та в подяку за численні чудеса й опіку Пречистої Діви Православна Церква відзначає свято Похвали Пресвятої Богородиці. А також на Її честь було складено акафіст (з грецької α – не, заперечний префікс, καθίσω – сидіти) – церковний гімн, під час співу або читання його вірні моляться стоячи. На думку деяких дослідників, автором акафіста до Богородиці є святий Георгій Пісидійський, який уклав його у VII столітті. Пізніше святий Йосиф Студит написав канон у Суботу акафістну, а згодом до нього додали подячні молитви. «Бо через Тебе був з нами Господь сил, через Тебе пізнали ми Сина Божого й удостоїлися Святого Тіла і Пречистої Крови Його. Тому блаженна Ти з роду в рід, Ти світліша від херувимів і чесніша від серафимів», – звеличується в акафісті Цариця Небесна. Акафіст Богородиці співають і в інші дні, але в п’яту суботу Великого посту він читається на утрені (зазвичай в п’ятницю ввечері) за приписом уставу. Духовенство чотири рази урочисто виходить на середину храму під спів кондаку «Непереможній Воєводі» і співає торжественні похвали Матері Божій.
Тож, відзначаючи свято Похвали Богородиці, просімо в Неї заступництва для нашого народу й духовної опіки над кожним із нас. Нехай приклад Пресвятої Діви надихає всіх прямувати до святості, виявляти турботу й милосердя до ближніх.
За повідомленням з офіційної сторінки ПЦУ в мережі Фейсбук.

Кулінарні ідеї: як оригінально використати залишки паски після свят

Після святкових застіль часто залишається чимало великодньої паски, яку вже не так охоче доїдають. Викидати ж такий запашний хліб – справжній гріх. Пропонуємо вам шість оригінальних та смачних способів перетворити черству паску на нові кулінарні шедеври, які обов'язково припадуть до смаку вашій родині.
переглядів: 141
Як позбутися прищів на спині та сідницях — просто й ефективно

Висипання — це не завжди про обличчя. Часто справжній дискомфорт приховується під одягом: спина, плечі, зона декольте, навіть сідниці. Саме ці ділянки найчастіше потерпають від акне, але чомусь про це майже не говорять. І ще рідше — ефективно вирішують.
переглядів: 589
Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 534
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 428
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 423