17.04.2021, 17:40

Сьогодні в Україні відзначають День довкілля

Сьогодні, 17 квітня, відзначають День довкілля. Громадські організації проводять екологічні заходи - очищення водних джерел, заповідних об'єктів, озеленення територій, просвітницькі акції тощо.
День довкілля відзначають в Україні в третю суботу квітня кожного року, починаючи з 1999, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами.

"Цей день, чергове нагадування усім нам, що треба відповідальніше ставитись до природи і починати активні дії, аби зменшити навантаження на довкілля. Вражаючі факти: в океан щороку потряпляють тонни сміття, від якого гинуть тисячі тварин; багато смертей у світі пов’язані саме із забрудненням повітря; тисячі людей мають захворювання від забруднення води. Головну загрозу для природи створюємо МИ - люди. В наших силах зробити довкілля кращим", - зазначають у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурів з нагоди Дня довкілля.

У міністерстві закликають вийти сьогодні з сім’ями на прибирання, навести лад у лісах, місцях відпочинку, біля берегів річок, а також провести час за спілкуванням один із одним, без гаджетів та телевізорів.