Страсний тиждень перед Великоднем: що можна і не можна робити
Що можна, а що не можна робити під час Страсного тижня:
В останній тиждень Великого посту віруючі не можуть їсти рибу і рибні продукти, а також зменшують кількість їжі, яку з’їдають за добу. Суворість до харчування також має на увазі і суворість духу — християни ходять на служби, де моляться Богу.
Незважаючи на такі суворі правила, християни, що постять, можуть себе побалувати соками, грибами, квашеною капустою і маринованими овочами.

Найважчий день Страсного тижня припадає на Велику п’ятницю — в цей день в пам’ять про смерть і муки Ісуса Христа віруючі відмовляються від їжі. Деякі продовжують відмовлятися від їжі також в суботу та відкладають перший прийом їжі після п’ятниці на Великдень.
Головним в ці дні вважається – більше молитися, щиро каятися, надавати допомогу близьким, а розваги і повсякденне суєту залишити на потім. Це допоможе підготувати душу до зустрічі Світлого Великодня і зрадіти з чистими думками і серцем.

У Великий понеділок – потрібно закінчити всі роботи по дому: відремонтувати, пофарбувати, прибрати.
У Великий вівторок - потрібно закінчити всю роботу, яка пов'язана з одягом.
У Велику середу - з дому виносять останнє сміття.
У Чистий четвер- прийнято купатися до сходу сонця. У церквах запалюють свічки, які потрібно зберегти і принести додому, так як така свічка буде захищати будинок від пожежі протягом всього року. Також в цей день починають пекти паску та фарбувати яйця.
У Страсну п'ятницю - не можна нічого робити по дому, а також співати, танцювати і навіть просто слухати музику. На згадку про муки Христа увечері в церкві під час богослужінь виносять Плащаницю.
У Велику суботу - готують все для святкового столу.
Закінчується Страсний тиждень Великим Воскресінням – Великоднем.
Читайте також: Готуємося до Вербної неділі: традиції та прикмети

Обман та час на самоті: астропрогноз на 25 квітня

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 25 квітня.
переглядів: 203
УЗД при жировій хворобі печінки: чому зміни видно раніше, ніж у крові

Жирова хвороба печінки (ЖХП) — це повільний процес, який спочатку проходить безсимптомно. Орган працює, зберігає форму, не болить — і саме тому пацієнт дізнається про проблему запізно.
переглядів: 201
Де у Рівному здати батарейки на утилізацію: список адрес

Жителів Рівненської громади закликають пам’ятати: викидати відпрацьовані батарейки та літієві акумулятори у загальні сміттєві контейнери ЗАБОРОНЕНО!
переглядів: 426
Чи потрібно нести паску та крашанки на кладовище у Провідну неділю

Провідна неділя, або Радониця, — особливий день у православній традиції, коли віряни відвідують кладовища, щоб вшанувати пам'ять померлих родичів.
переглядів: 573
День психолога 23 квітня: найкращі вітання з професійним святом

23 квітня — Всеукраїнський день психолога — професійне свято всіх, хто щодня допомагає іншим долати внутрішні кризи, розуміти себе та будувати гармонійні стосунки з навколишнім світом.
переглядів: 530