Відповіді на часті запитання рівнян про річний тариф на газ
◼ Як потрібно платити за газ з 1 травня?
З 1 травня всіх побутових споживачів автоматично переведуть на річний тарифний план. Укладати новий контракт на цю послугу потрібно тільки при переході до іншого постачальника. Незалежно від того, коли ви підключилися до цієї пропозиції, ціна буде діяти до 30 квітня 2022 року.
◼ То потрібно заплатити за газ на рік вперед?
Ні. Платимо, як і раніше, кожен місяць за попередній до 25 числа. Відмінність у тому, що тепер ціна фіксована, тому можна спланувати свої витрати. Особливо актуально для тих, хто опалює житло газом.
Кожен постачальник опублікує річну ціну до 25 квітня. Вона буде відрізнятися в залежності від націнки газопостачальної компанії.
◼ Чи може ціна все ж змінитися впродовж року?
Так, але ціна може лише знизитися. Регулятор заборонив постачальникам підвищувати ціни на річні контракти в період їх дії.
◼ Якщо я пільговик, то втрачу субсидію в зв'язку із нововведеннями?
Для одержувачів субсидій і пільг нічого не змінюється. Субсидію так само видають «живими грошима», але потрібно не забути заплатити за газ до 25 числа, інакше виплат можуть позбавити.
◼ Якщо ціна на ринку буде нижче, ніж у річному продукті, чи можна перейти на інший контракт?
Так. Виберіть будь-який тариф і повідомте про це постачальника. Часто потрібно просто підтвердити свою згоду на нові умови через особистий кабінет споживача, вебсайт постачальника, колл-центр, мобільний додаток або іншим способом, який запропонує постачальник.
Постачальники будуть пропонувати, крім річного тарифного плану, інші продукти на свій розсуд: місячний, квартальний, на опалювальний сезон, з передоплатою тощо.
Важливо пам'ятати, що в Україні діє вільний ринок, так що ціни на газ постійно змінюються. Приміром, у липні місячна ціна може бути дуже вигідною, а в січні навпаки. Але якщо ви один раз відмовилися від річного продукту, постачальник має право не повертати вас на цей тариф.
◼ Якщо я вже купив газ на рік раніше, мені все одно підвищать ціну?
Ні. Всі річні контракти, укладені до 1 травня 2021 року, залишаються чинними до закінчення строку їх дії. Потім вас переведуть на нову ціну.
◼ Що робити, якщо мій постачальник збанкрутує або залишиться без ліцензії?
Вас підключать до постачальника останньої надії (ПОН). Зараз це ГК «Нафтогаз України». Але така опція діє тільки 60 днів. За цей час треба знайти собі нового постачальника і укласти з ним газовий контракт.

річний тариф на газ, газопостачання, Рівненщина, ціна на газ, комунальні послуги, комуналка
Що робити, якщо розсада томатів чорніє та падає: поради проти чорної ніжки

Чорна ніжка — грибкове захворювання, яке вражає кореневу шийку молодих рослин. Стебло темніє, стоншується і загниває, розсада падає й гине.
переглядів: 237
Що додати в тісто, щоб паска була жовта: перевірені лайфхаки

Ароматна, м’яка, пухка — саме такою має бути ідеальна великодня паска. Але є ще один важливий критерій — колір. Багато господинь мріють про насичено жовту паску, як із бабусиної печі, але сучасні яйця часто не дають такого ефекту.
переглядів: 323
Ціни на Рівненщині: що найбільше подорожчало за перший місяць весни

На споживчому ринку області у березні 2025 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,6%.
переглядів: 298
Які квіти саджати на могилі: красиві та невибагливі варіанти

Догляд за могилою — це не лише прояв пам’яті, а й спосіб виразити любов та повагу до померлого. Одним із важливих елементів впорядкування місця поховання є висадка квітів та рослин.
переглядів: 849
Інноваційні технології в стабілізаторах напруги в 2025 році
Коливання напруги можуть стати причиною збоїв у роботі техніки або навіть її поломки. Щоб уникнути цього, варто подбати про стабільне живлення. Саме для цього використовують стабілізатори напруги — вони підтримують безпечний рівень напруги і захищають електроніку. Такі пристрої актуальні як для дому, так і для бізнесу. Надійно з цим завданням справляються стабілізатори Quant — прості у використанні й ефективні в роботі.
переглядів: 135