Сьогодні православні християни відзначать Вербну неділю: звичаї та прикмети дня
Цього дня Ісус відвідав Єрусалим. Коли він в'їжджав у місто на ослі, місцеві жителі зустрічали його, вистилаючи дорогу пальмовими гілками і викрикуючи «Осанна!». Так зустрічали лише царів. Таким чином, Ісуса народ визнав Месією.

Вербна неділя: традиції
В Україні пальмові гілки символічно замінили на вербу. Так, на Вербну неділю прийнято ходити до церкви і освячувати вербу. Освячена в церкві верба вважається особливою. За традицією, гілочки верби потрібно принести з церкви і розкласти в будинку, розмістити в кожній кімнаті. Прийнято зберігати освячену вербу в будинку протягом усього року, адже вона вважається оберегом від усіх неприємностей.
А от вербу з торішньої Вербної неділі прийнято спалювати, адже вважається, що протягом року вона вбирала в себе всю негативну енергію в будинку.
Маємо ще один звичай пов'язаний із вербовими гілочками. Так, люди злегка б'ють один одного вербними гілками і примовляють: "Не я б'ю – верба б'є, віднині за тиждень Великдень" або "Не я б'ю, верба б'є. Будь здоровий як вода і багатий як земля". У такий спосіб християни нагадують один одному про наближення Великодня та бажають близькій людині здоров'я і добробуту.

Вербна неділя: що не можна робити цього дня
В цей період все ще триває Великий піст. В цей день можна їсти рибу і випити трохи вина. Крім того, в святе свято не можна лаятися і лихословити, а також слід утриматися від гучних святкувань і застіль. Потрібно постаратися відійти від суєти, очиститися духовно, помолитися і підготуватися до Страсної седмиці.
Повір'я у Вербну неділю
Якщо у Вербну неділю тепло і сухо — влітку буде великий урожай фруктів.
У Вербну неділю вдарив мороз — рік принесе багато пшениці.
Вітер, який дме в такий день, буде супроводжувати все літо.
Якщо погода ясна й тепла — урожай фруктів буде хорошим.
Якщо дівчина хоче в найближчому році вийти заміж, то їй необхідно до світанку наламати гілок на молодий вербі, покласти їх біля ліжка й весь день думати про кохану людину.
Читайте також: Синоптики розповіли, яку погоду очікувати рівнянам на Вербну неділю

традиції, Великодні свята, історія свята, прикмети, Вербна неділя
Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 350
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 351
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 347
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 389
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 270