06.06.2021, 13:18

Від захвату до обвинувачень: реакція на інтерв'ю Протасевича

Ілюстративне фото з pravda.com.ua

Нещодавно затриманий у Білорусі опозиційний журналіст Роман Протасевич дав інтерв'ю державному білоруському телеканалу. В ньому він сказав, що поважає Лукашенка і взяв вину на себе за деякими звинуваченнями.
Очільник МЗС Великої Британії Домінік Рааб заявив, що затриманий білоруський журналіст Роман Протасевич дав інтерв’ю під тиском і організаторів потрібно притягнути до відповідальності.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Рааб написав у Twitter.

"Особи, які беруть участь у зйомках, примусі та постановці інтерв’ю, повинні нести відповідальність", - йдеться у повідомленні.

Дмитро Протасевич - батько Романа переконаний, що його син зробив зізнання під жорстким примусом. Він це заявив в інтерв'ю Новому Времени, повідомляє УП.

Опозиція у цьому теж переконана:

"Боляче бачити зізнання Рамана Пратасевича. Його батьки вважають, що його катували", - написав на своїй сторінці у ФБ представник Тіхановської Франак Вячорка.

Як повідомляє Німецька хвиля, Під час відео Роман Протасевич визнав себе винним за статтею 342 (грубе порушення громадського порядку). Також він розповів про чат, в якому нібито обговорювалося проведення протестних акцій, назвав деякі прізвища. Згадали в тому числі і про засновника Telegram-каналу Nexta, визнаного в Білорусі екстремістським, Степана Путіло.

Він теж заявив, що під на Протасевича був вплив і не все він сказав із власної волі.

Сторонники Лукашенко, за повідомленням Німецької хвилі, роботою телеканалу ОНТ захоплені.

"Команда ОНТ і Марат Марков великі молодці. Багато можна написати, тому що інтерв'ю викликало багато емоцій, - пише керівник Ліберально-демократичної партії Олег Гайдукевич.

Сам Роман Протасевич на запитання Марата Маркова: "Ви добровільно погодилися на це інтерв'ю?" відповів:

"Абсолютно. Почуваю себе прекрасно, трошки застудився, але це не причина, аби відкладати розмову", - сказав затриманий журналіст.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

У Мінську затримали Романа Прoтасевича. ЗМІ повідомляють - його можуть стратити

Польський прем'єр жорстко зреагував щодо ситуації з білоруським журналістом

МЗС відреагувало на затримання білоруського журналіста Романа Протасевича

ЄС попереджає Білорусь про наслідки через посадку літака з Протасевичем

Лукашенко заявив, що Роман Протасевич хотів "влаштувати бійню"