11.07.2021, 20:03

Які продукти не можна їсти під час спеки

Краще утриматись від вживання цих продуктів під час спеки
Останні тижні за вікном стоїть нестерпна спека та навіть кондиціонери програють битву зі стовпчиками термометрів, що зашкалюють черговий день поспіль. А тому працівники офісів і пересічні громадяни в своїх домівках намагаються врятуватися за допомогою крижаної води та низки продуктів. Проте, як зазначають фахівці, більшість із того, ми споживаємо, приводить до зневоднення організму.

Тож запам'ятайте, які продукти краще все ж таки не споживати в спеку:

1. Морозиво та крижані напої

Існує міф, що споживаючи холодне, нам також стає прохолодно, але це не так. Після того як морозиво з'їдено, відчуття спеки тільки посилюється. Причина в тому, що на холодний напій або продукт організм реагує тим, що намагається зігріти його до температури тіла. Отже, ми нагріваємося зсередини. Експерти радять пити рідину кімнатної температури.

2. Продукти з високим вмістом білка

Білок варто їсти, проте не у спеку, оскільки організму досить важко його засвоювати. Під час перетравлення організм виділяє досить багато тепла — відбувається процес термогенеза. Можна сказати, для розщеплення білка може знадобитися від 50 до 100% більше енергії у порівнянні з вуглеводами. Тому споживання м’яса та інших білкових продуктів підвищить температуру тіла.

3. Сечогінні продукти

До таких продуктів належать манго, фенхель, спаржа, селера, артишоки, банани, а також кава, чай, газовані напої та інші напої з кофеїном. Вони виводять необхідну воду з організму. Через зневоднення нам стає спекотніше й можна навіть отримати тепловий удар.

4. Гострі продукти

Капсаїцин — це з'єднання, що міститься в гострій їжі, зокрема в червоному перці, викликає підвищення температури тіла і змушує нас нагріватися. Його частіше використовують для спалювання жирів, але влітку краще споживання уникати.

5. Алкоголь

Це дуже сильний сечогінний засіб, який в спеку може викликати сильне зневоднення. При його різко зростає навантаження на серце. Спека розширює кровоносні судини, тому падає кров’яний тиск. І щоб підтримати кровообіг, серцю доводиться працювати дуже напружено.