31.08.2021, 13:30

У Рівному захисники тварин вийдуть на акцію до Покровського собору

У неділю, 5 вересня, о 12:00 у Рівному, за ініціативи гуманістичного руху UAnimals відбудеться головна зоозахисна подія України, яка стартуватиме від Покровського собору о 12:00.
Мешканці усіх областей одночасно пройдуть головними вулицями своїх міст, аби привернути увагу до питання захисту тварин від жорстокості, повідомляють організатори.

“Я згадую, як чотири роки тому ми вперше провели подію, що об’єднала українців навколо гуманістичних цінностей. Здавалось ніхто не прийде і не відгукнеться, втім сталось геть інакше. З тих пір на Всеукраїнський марш за тварин UAnimals щороку збирав десятки тисяч людей по всій країні: від Рівного, Львова і Тернополя до Харкова і Северодонецька. Кожна така подія допомагала Україні зробити важливий крок гуманності і підняти тему на новий рівень. У 2020-му планета стала на паузу і ми першими в світі провели марш завдяки штучному інтелекту. От тільки жорстокість карантину не знала і множилась ледь не щодня. Тож цього року ми вирішили повернути голос гуманності українським містам” - каже засновник гуманістичного руху UAnimals Олександр Тодорчук.

“Нас дістало, що знущання з тварин все ще продають як розваги. Нас дістало, що живодерів виправдовують суди. Нас дістало, що жорстокість до тварин з кожним днем лише множиться. Нас дістало, що Парламент ігнорує більшість зоозахисних законопроєктів. Ми не маємо права мовчати й шукати виправдання для бездіяльності”, -розповідає Алла Лосік.


Нагадаємо, що Всеукраїнський марш за тварин проходить із такими основними вимогами:

1. Заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях.
2. Заборона створення і функціонування притравочних станцій.
3. Відмова від використання живих тварин для тестування косметики, парфумерії та ін.
4. Розвиток реабілітації тварин і центрів утримання тварин, що постраждали від людини та її діяльності.
5. Заборона хутрових ферм.
6. Сприяння припиненню діяльності живодерів-догхантерів.
7. Внесення диких тварин природного ареалу України, що знаходяться на межі зникнення, до Червоної книги України.
8. Чітке визначення права власності на тварину та позбавлення такого права в результаті жорстокого поводження для забезпечення відповідальності власників. Реєстрація тварин.
9. Сприяння створенню зоополіції та запровадження в Україні дієвої системи контролю і покарання за жорстоке поводження з тваринами.

“Рівне – це місто, де розвинутий волонтерський рух захисту тварин, але органи місцевого самоврядування не приймають належну їм участь у питаннях вирішення проблем із безпритульними тваринами. Відсутність масової стерилізації тварин, відсутність реєстрації, умов для перетримки безпритульних тварин, все, що є в інших містах України - місто Рівне цих інструментів не має. Волонтери без участі органів влади вирішити самотужки питання міста – неспроможні. Ми прагнемо закликати владу до партнерської співпраці та запрошуємо і соціально активний бізнес ставати партнерами соціальних змін в нашій громаді. Саме тому, ми виходимо на марш за права тварин як в Україні так і в місті Рівне", – додає співорганізатор маршу у місті Рівне, Лосік Алла.


Марш у місті Рівне відбудеться 5 вересня о 12:00 і стартуватиме від Покровського Собору до Майдану Незалежності. Слідкувати за новинами маршу у місті Рівне можна на сторінці івенту Центр Адопції «Надія На Дім».

Організатори акції:«Еко-Рівненщина» «Дай Лапу, Друг» Центр Адопції «Надія На Дім», «Кожна Тварина», Leap Project, «Яскраво», Рівненська обласна бібліотека.

За додатковою інформацією: 0671153535 Лосік Алла