16.10.2021, 16:38

У жінки з Рівненщини виявили рідкісну хворобу

Жителька Рівненщини звернулася до Центру серця та судин у Львові. Два місяці тому у неї виявили тромбоз глибоких вен правої ноги, який викликаний утвором у паховій ділянці. Сам утвір помітили під час діагностичної лапароскопії, окрім того, він щільно зростався з стегновими судинами. Через це лікарі провели обстеження хворої шляхом МРТ, результати якої викликають підозра на інше рідкісне захворювання – кисту каналу Нука.
Про це інформують у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

Медики говорять, що провівши повторний огляд, утвір розцінили не як кисту каналу Нука, а як дуже рідкісну адвентиційну кисту стегнової вени – кисту, яка розвивається із стінки самої судини. Жінці потрібно було якнайшвидше зробити операцію. Однак, вона — надто складна та ризикована, оскільки стінки кисти та стегнової вени щільно з'єднані. Тому медики мали виконувати її з ювелірною точностю рухів, бо в іншому випадку пошкодили б судину.Лікарі зробили оперативне втручання, оскільки хворій потрібно було рятувати життя. За їхніми словами, післяопераційний період минув без ускладнень. Жінку ще планово оглядатимуть, аби оцінити віддалені результати, однак зараз вона уже перебуває вдома на Рівненщині.

До слова, згідно з міжнародними науковими працями, за останні 70 років було зафіксовано тільки 20 випадків цього захворювання у всьому світі. І судинні хірурги з України зіштовхнулися із ще одним.
Щасливе Рівне