Яка обробна дошка краща - пластикова чи дерев'яна?
Дошка, що може бути простіше? Та ні, варто зайти в магазин (реальний або віртуальний - не важливо) і перед вами виникає нескінченний перелік обробних дощок різних форм, кольорів та розмірів. І матеріалів, з яких вони виготовлені також.
Так з якого матеріалу має бути зроблена найкраща, правильна кухонна дошка?
Що ж, спробуємо розібратися.
Керамічні та скляні обробні дошки
Починаємо ми з цих матеріалів не просто так. Вся справа в тому, що ми вкрай не радимо вам купувати дошки з кераміки, скла або каменю. Адже якщо ви щось різатимете на таких твердих поверхнях, то ніж свій ви просто затупите і вб'єте.
Навіщо виробляють такі дошки-шкідники нам невідомо.
Вердикт: Не треба!
Дерев'яні обробні дошки
Дерев'яна обробна дошка – традиційний варіант. Екологічно, звично та красиво.
Ці дошки позбавлені вад скляних і керамічних, тобто вони не псують ножі. До того ж, обробні дошки із твердих порід дерева ще й досить довговічні.
Але є у таких дошок і недоліки:
Деревина - пористий матеріал, здатний вбирати рідини та запахи. З цієї причини не варто різати на одній і тій же дошці свіжу рибу та фруктовий салат. Якщо, звичайно, ви не спеціально намагаєтеся одержати яблука зі смаком оселедця.
Деревина покривається з часом сіткою подряпин. У ці подряпини і пори потрапляють частинки їжі, які дуже важко видалити. Це - справжня годівниця для бактерій. Це вже зовсім не гігієнічно.
Дерев'яну дошку не можна мити в посудомийній машині. Різкі перепади температур і більша вологість можуть просто зіпсувати дерево. Дошку "поведе", вона може луснути.
Вердикт: Загалом дерев'яна обробна дошка, це швидше щось пов'язане зі смаком і світоглядом, ніж практикою. Якщо вам подобаються солідні, надійні, перевірені рішення, заради яких ви погоджуєтесь миритися з низкою незначних незручностей - дерев'яна дошка ваш вибір.
Пластикові обробна дошка
З одного боку, для багатьох з нас пластик досі асоціюється з чимось несерйозним та небезпечним для здоров'я. Це пов'язано з тим, що довгий час ми мали справу з дешевими виробами з низькоякісного пластику.
Хоча харчовий поліпропілен – абсолютно безпечний для здоров'я, абсолютно не токсичний і, при цьому, практичний матеріал. Мало того, зараз у продажу з'явилися різні екопластики з пшеничного або бамбукового волокна. Там з екологічністю все ще краще.
До переваг пластикових дощок можна віднести:
• Ці дошки абсолютно хімічно інертні. Вони не вбирають рідини та запахи. Та не виділяють запахи самі.
• Пластикові дошки легші і компактніші за дерев'яні. Вони займають менше місця. Ними простіше користуватися.
• Пластикову дошку легко мити вручну. Можна її мити і в посудомийній машині.
• Ножі такі дошки теж не псують.
А ось і головний недолік пластикових дощок:
Більшість пластикових дощок все ж таки менш довговічні, ніж дерев'яні. Коротше кажучи, це не та річ, яку ви залишите у спадок нащадкам.
Вердикт: Пластикові дошки практичні. Ними легко та зручно користуватися. Вони гігієнічні та прості у догляді. Але при цьому такі дошки є менш довговічними. Щоправда, і коштують вони часто недорого. Іншими словами, якщо вам потрібна проста річ, якою ви користуватиметеся, а потім без жалю викинете, щоб купити натомість нову – пластик ваш варіант.
Джерело - https://grandway.ua/catalog/nozhi/nozhi-kuhonnye/kuhonnye-doski/
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 99
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 298
Поминальні дні 2025 року: коли вшанувати пам’ять померлих
![](/images/articles/2/small/1739380021.jpg)
Поминальні дні – це особливий час, коли родини відвідують кладовища, згадують своїх рідних і моляться за упокій їхніх душ. У 2025 році традиційні дні поминання померлих припадають на кілька важливих дат.
переглядів: 340
Як у Рівному підписати декларацію з сімейним лікарем?
![](/images/articles/2/small/1739362543.jpeg)
Підписати декларацію з лікарями «первинки» в закладах охорони здоровʼя Рівненської міської ради може кожен, хто ще не встиг це зробити.
переглядів: 340
Декларування доходів 2025: коли подавати декларацію, щоб уникнути штрафів?
![](/images/articles/2/small/1738745202.jpeg)
В Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Вона стартувала 1 січня 2025 року.
переглядів: 764