06.04.2022, 12:00

Професія: тестувальник QA

Програмування приваблює в наш час все більше людей різного віку та професій, адже багато хто помічає – тут можна заробити непогані гроші. Однак, не кожен хоче чи може освоювати програмування.
Одним з привабливих варіантів, який не потребує вивчення мов програмування, є тестування. «Тестувальнику» не потрібно вміти програмувати, достатньо лише знати деякі фундаментальні засади цього процесу. QA – один із видів тестування, який забезпечує якість продукту.

Що має вміти тестувальник?


QA-інженер є найбільш широкого профілю фахівцем, який контролює програмне забезпечення (або інший продукт) на всіх етапах розробки та оцінює не тільки його, але й те, що відбувається навколо. Наприклад, оцінка ефективності роботи відділу продаж також є зоною компетенції QA.

Щоб почати працювати в IT, тестувальнику потрібно знати наступне:

• Що таке тестування, які бувають його види та рівні;
• Що таке тест-дизайн та тестові артефакти;
• Що таке автоматизоване випробування;
• Які бувають метрики тестування;
• Як має виглядати процес тестування від першого до останнього кроку?

По суті, завданнями тестувальника є: збір даних про продукт, тестування продукту за певним заздалегідь розробленим регламентом, перевірка працездатності ПЗ, виявлення проблем та багів, опис проблеми для розробника.

Зрештою завдяки участі тестувальника вдається створити якісний продукт без багів та помилок, з якими ми так часто стикаємось у різних додатках.

Як стати тестувальником?


Поріг входу в цю професію нижчий, ніж програмування, а її актуальність у найближчі 10-20 років навряд чи знизиться. Тут непогані зарплати та можливість працювати віддалено – ось за ці переваги багато хто обирає цю спеціальність.

Стати випробувачем допоможуть спеціалізовані школи. Курси програмування Київ в школі Lemon.School стануть чудовим способом засвоїти актуальні знання та почати працювати в новій професії.

Навчання в Lemon.School


Навчання відбувається очно, завдяки чому ви можете якомога глибше зануритися в тему. Вивчення професії тестувальника може бути актуальним для верстальників, маркетологів, власників бізнесу, студентів IT-спеціальностей та усіх тих, хто хотів би спробувати себе в комп’ютерних технологіях.

На вивчення базових понять надається два місяці. За цей час ви дізнаєтесь, що таке тестування, як створюється програмне забезпечення, які види тестування бувають, що таке артефакти, особливості тестування різних продуктів й таке інше. А в кінці обов’язково підтвердите власні знання контрольною роботою та практикою.