18.04.2022, 14:25

Для перетину кордону рівнянам потрібен закордонний паспорт

Тепер для перетину державного кордону більшість українських біженців, зокрема й рівняни, повинні мати закордонний паспорт. Дозвіл на перетин кордону за внутрішніми документами, який діяв з 24 лютого, скасовано.
Про це повідомили в Рівненський ОДА,посилаючись на Державну прикордонну службу України.

Так, з 16 квітня для перетину кордону з ЄС необхідно мати при собі біометричний закордонний паспорт.

Прикордонники розповіли, що перетин кордону відбувається згідно з постановою уряду номер 57, де зазначено перелік документів, за якими можна перетинати державний кордон. Також додали, що такого документа, як внутрішній паспорт не передбачено, а закордонний паспорт допомагає легалізуватися в країнах Європи, куди прямують українці, які тікають від війни.

Зауважили, що водночас у перші тижні на кордоні спостерігалася гуманітарна катастрофа, коли тисячі людей хотіли виїхати, сервісні центри не працювали, бажаючі не мали змоги оформити належні документи. Саме тоді й приймалося рішення щодо пропуску громадян або за внутрішніми документами, або іншими документами, що дозволяли ідентифікувати особу.

На даний момент такої авральної ситуації немає, тому людям варто дотримуватися визначеного порядку.


Також було зауважено, що особи, які їдуть з регіонів, де ведуться бойові дії, прикордонники можуть приймати окреме рішення, якщо такі люди не мають закордонного паспорту. Рішення ухвалюються, залежно від ситуації.