Почався Страсний тиждень: у чому його важливість?
Назва Страсного тижня походить від слів «страждати», «стражденний». Богослужіння перших трьох днів Страсної седмиці (Великого понеділка, Великого вівторка і Великої середи) виокремлюються своїм змістовим наповненням: останні дні земного життя Спасителя були дуже насиченими символічними подіями, зустрічами, бесідами. Тому Церква звертає на них особливу увагу, згадуючи їх в ті самі дні, коли вони відбувалися майже дві тисячі років тому.
Перша важлива подія, що сталася після Входу Господнього в Єрусалим – це вигнання торговців із храму. «Дім Мій домом молитви назветься; а ви зробили його вертепом розбійників» (Мф. 21: 13), – так пояснює Свій вчинок Господь Ісус Христос, закликаючи і кожного з нас вигнати торговців із храму власної душі. Також у Великий понеділок чуємо, як Господь з учнями підходить до смоківниці, не знаходить на ній жодного плоду і словом засушує її. Смоківниця є образом нашого життя і прикладом необхідності приносити плоди віри. Бо істинна віра – це жива, діяльна віра, яка відрізняється від мертвої за плодами.
Великий вівторок можна назвати днем повчань і викриттів, бо в цей день під час євангельських читань чуємо, як Господь говорить найбільше, наводить найбільше прикладів, притч, закладаючи в них багато важливих сенсів.
Велику середу можна назвати спогадом зради, адже саме в цей день Іуда остаточно вирішує зрадити Христа за 30 срібників.
Великий четвер – другий за значенням день на Страсному тижні, бо під час Тайної вечері Спаситель встановлює головне таїнство Церкви – Таїнство Євхаристії. В цей день Христос символічно омиває ноги Своїм учням на знак глибокого смирення і любові до них. Це також день Його молитви у Гефсиманському саду і друга, вже фактична зрада Іуди (якщо першою зрадою була змова, то вдруге Іуда вже реально поцілунком зраджує Христа).
Велика п’ятниця є найскорботнішим днем для всіх православних християн, бо згадуємо несправедливе осудження Спасителя, страждання й муки, насмішки над Ним і знущання, розп’яття і смерть. У цей день у храмах не звершується Божественна літургія, а піст є особливо суворим.
Велика субота – це субота тиші: ми згадуємо погребіння Ісуса Христа, тілесне перебування Спасителя у гробі, Його зішестя в пекло, щоб вивести звідти старозавітних праведників на чолі з Адамом і Євою. І це початок Пасхи – Воскресіння Христового.
Про це повідомляє Православна церква України у мережі Фейсбук.
життя, Православна Церква Україна, ПЦУ, православ'я, страсний тиждень
Масниця, поминальна субота та інші пам'ятні дати: церковний календар на лютий 2025
М'ясопусна субота буде в другій половині місяця, опісля настане Масниця, а потому й Великий піст розпочнеться. Церковний календар нагадає про важливі дати.
переглядів: 150
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
В лютому 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 459
Бронь на 100%: які категорії додали до переліку захищених від мобілізації
Зміни до бронювання під час дії воєнного стану було запроваджено постановою уряду № 36 від 14.01.2025 р. Таким чином, серед числа працівників, яких бронюють на 100% включили, медиків та прокурорів САП.
переглядів: 182
Повторне проходження ВЛК "обмежено придатними": коли крайній термін
Новим крайнім терміном повторного проходження військово-лікарської комісії обмежено придатними до військової служби громадянами України пропонується встановити 5 червня 2025 року.
переглядів: 178
Тимко III віщує ранню весну у 2025 році
Незважаючи на складні часи, традиція святкування Дня бабака на Харківщині продовжується. Хоч цього року через безпекову ситуацію віщування Тимка III відбувалося дистанційно, але наш знаменитий бабак все одно поділився прогнозом.
переглядів: 217