Ми у Facebook
26.04.2022, 14:59

Захищаємо комп’ютер від перепадів напруги

Дослідження показують, що блискавка вдаряє в Землю приблизно 8 мільйонів разів щодня. Протягом року це приблизно 3 мільярди ударів. На жаль, удари блискавки в населених пунктах разом з аваріями електромереж, часто призводять до стрибків напруги, які можуть пошкодити файли або підключені пристрої. До речі, на сайті Алло доволі часто купують новий девайс саме через те, що попередній вийшов з ладу через різкі перепади напруги. Які кроки можна зробити, щоб захистити свій комп’ютер від перепадів у мережі?

Від’єднайте комп’ютер від мережі


Найпростіший спосіб захистити комп’ютер – від’єднати його від мережі під час грози. За визначенням стрибок напруги – це раптове збільшення напруги, яке перевищує загальноприйнятий стандарт. Хоча кілька факторів можуть спричинити стрибки напруги, в тому числі енергетичні компанії, які перемикають свої мережі, найпоширенішою причиною є блискавка.

Якщо блискавка вдарить в лінію електропередачі або в область поруч з нею, величезна кількість електроенергії може потрапити в електромережу, після чого надлишкова напруга рине до всіх підключених будинків і пристроїв у них. Звичайно, надлишок досягне лише пристроїв, підключених до розетки вашого будинку або підприємства. Від’єднавши комп’ютер від мережі, ви можете бути впевнені, що стрибок напруги не пошкодить і не зруйнує його.

Використовуйте мережевий фільтр живлення


Найефективніший спосіб захистити свій комп’ютер від стрибків напруги – це використання захисного пристрою. Не плутати з подовжувачем, мережевий фільтр живлення – це пристрій з однією або кількома розетками, до яких ви підключаєте електронні пристрої, щоб захистити їх від стрибків напруги. Наприклад, замість того, щоб підключати комп’ютер безпосередньо до настінної розетки, ви можете підключити його до мережевого фільтру. Потім ви можете підключити цей простий пристрій захисту від перенапруги в розетку, щоб захистити комп’ютер від стрибків напруги.

Мережевий фільтр живлення виконає одну з двох речей, щоб захистити ваш комп’ютер від потенційно катастрофічних пошкоджень:

• блокує додаткову напругу або імпульсні/частотні стрибки;
• виключить ризик проходження струмів короткого замикання.

Використовуйте ДБЖ із вбудованим захистом від перенапруги


Найбільш раціональне рішення – замість базового мережевого фільтру живлення, використати джерело безперебійного живлення (ДБЖ) із вбудованим захистом від перенапруги. До речі, попит на джерела безперебійного живлення зріс у зв’язку з війною.

ДБЖ — це пристрій, який забезпечує додаткове живлення під час відключень мережі, ризик яких виріс через бомбардування. Якщо мережа вимкнеться, ваш комп’ютер буде працювати через ДБЖ. У свою чергу, якщо ДБЖ має вбудований захист від перенапруги, він виконуватиме ту ж функцію, що й мережевий фільтр живлення.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини