18 червня - перенесення мощей князя Ігоря Чернігівського
Цікаво знати як жив покровитель князь Ігор Чернігівський та Київський?
Християнський подвиг благовірного князя Ігоря, пам’ять якого ми сьогодні вшановуємо, порівнюють з подвигом святих Бориса і Гліба. Подібно до них, Ігор виявив смирення і жертовність, відмовився брати участь у міжусобній боротьбі за великокняжий престол, відкрив своє серце Господу і прийняв мучеництво.

Князь Ігор був правнуком святого Ярослава Мудрого і сином Олега Святославича, який княжив у Чернігові та Новгороді-Сіверському. Святий Ігор жив у першій половині ХІІ століття, в період бурхливих князівських розбратів між Ольговичами і Мстиславовичами – нащадками славного князя Русі Ярослава Мудрого. У 1146 році старший брат Ігоря, київський князь Всеволод, призначив його своїм спадкоємцем. Таким чином князь Ігор, сам того не бажаючи, був втягнутий у жорстоку боротьбу за великокняжий престол.
Невдовзі після цього, у битві під Києвом з князем Ізяславом, військо Ігоря його зрадило і перейшло на бік супротивника. А князя взяли в полон, посадили в холодний поруб, де він важко захворів і ледь не помер. Таким чином, київське князювання Ігоря Святославовича тривало менше двох тижнів (з 2 по 13 серпня 1146 року).
Будучи тяжко хворим, Ігор просить дозволу прийняти чернецтво. У Феодорівському монастирі у Києві він прийняв схиму з іменем Ігнатій. Після цього Божим промислом князь одужав. Зцілений не тільки тілом, але й душею, князь Ігор не шукав помсти і не намагався повернути втрачене. Він вів богоугодне життя, проводячи час у молитвах та покаянні. На жаль, недовго. Вже за рік під час богослужіння, коли святий Ігор молився перед іконою Богоматері, натовп ненависників Ольговичів увірвався в храм, схопив монаха і жорстоко забив його до смерті, після цього ще й наругавшись над бездиханним тілом. Ввечері, коли тіло князя Ігоря принесли до храму, сталося чудо: засвітилися всі свічки одразу. На наступний день Ігоря поховали на окраїні Києва у монастирі святого Симеона.
Біля його мощей відбувалися чудеса, і в 1150-му році князь Чернігівський Святослав Ольгович переніс мощі свого брата у Чернігів до Спасо-Преображенського собору. А чудотворна ікона Божої Матері, перед якою молився князь-мученик в останні хвилини свого земного життя, стала називатися Ігорівською. Її Православна Церква вшановує 18 червня.
За матеріалами ПЦУ.

життя, день ангела, князь Ігор, іменини у Ігоря, імя Ігор, 18 червня свято, церковний календар
На Рівненщині очікуються заморозки

Попередження про заморозки на Рівненщині: оголошено жовтий рівень небезпеки.
переглядів: 243
Померла 21-річна військова з Рівненщини

5 травня 2025 року під час проходження військової служби передчасно обірвалося життя солдата Яхимович Софії Павлівни, 2004 р.н., жительки села Топча.
переглядів: 375
Рівненський гвардієць здобув три «золота» на змаганнях «Київ незламний»

Понад 500 ветеранів, військовослужбовців і курсантів взяли участь у змаганнях «Київ незламний».
переглядів: 257
Мама Героя з Рівненщини робить все, щоб Героїв не забували

Війна забирає багатьох рідних серцю людей. Жінки рано стають вдовами, діти втрачають найдорожчих батьків, а матері занадто рано сивіють, втративши дітей. Водночас навіть після трагедій та болю втрат життя триває і тільки від кожного з нас залежить те, яким воно буде після.
переглядів: 270
Після втечі з місця ДТП у Рівному авто Tesla евакуювали на арештмайданчик

Учора на лінію 102 зателефонував заявник і повідомив, що на вулиці Олекси Новака виявив пошкодженою свою автівку Volkswagen, яку раніше там припаркував.
переглядів: 363